Fotó: Videófelvétel
Fellebbezést nyújtott be a Vaslui megyei önkormányzat pénteken este vesztegetés elfogadás aközben tetten ért elnöke, Dumitru Buzatu a vaslui-i törvényszék szombati ítélete ellen, amellyel 30 napos előzetes letartóztatásba helyezte.
2023. szeptember 25., 10:302023. szeptember 25., 10:30
2023. szeptember 25., 10:472023. szeptember 25., 10:47
A fellebbezést a hét során bírálja el a Iaşi megyei ítélőtábla.
A vizsgálat célja kideríteni, hogy az előzetesben levő politikus rendelkezik-e olyan vagyonelemekkel, pénzösszegekkel vagy bankszámlákkal, amelyeket nem tüntetett fel a vagyonbevallásában.
Amely – mint arról beszámoltunk – meglehetősen tekintélyt parancsoló.
Nem szűkölködött Dumitru Buzatu, a Vaslui megyei önkormányzat elnöke, akit pénteken este ért tetten az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA), miközben 1,25 millió lej kenőpénzt fogadott el.
Egyébként a péntek esti rajtaütésről készült, a DNA által nyilvánosságra hozott felvételből kiderül, hogy Buzatu megpróbálta letagadni a pénz eredetét.
Az egyik nyomozó megkérdezte, hogy van-e nála a személyi okmányok és a telefon mellett jelentősebb pénzösszeg. Buzatu azt válaszolta, hogy igen, az autóban.
Amikor az ügyész felszólította, hogy vegye ki a pénzt az autóból, Buzatu úgy reagált: vegye ki az ügyész, ha már úgyis van engedélye az autó átkutatására.
Amikor az ügyész rákérdezett, mi van a nemrég kapott táskában, Buzatu azt felelte:
Később módosította álláspontját, és azt mondta: a pénzt kölcsön kapta az őt megvesztegető üzletembertől – hogy aztán visszatérjen eredeti kijelentéséhez, miszerint megtakarított pénzről van szó.
Mint arról beszámoltunk, Buzatut szombaton reggel vették őrizetbe, miután a korrupcióellenes ügyészek tetten érték, amint 1,25 millió lej kenőpénzt fogadott el azért, hogy egy céget segítsen egy szerződés elnyerésében. A pénzt a nyomozók Dumitru Buzatu autójának csomagtartójában találták meg, miután azt egy étteremben kapta meg.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte szombaton este a vaslui-i törvényszék Dumitru Buzatut, a Vaslui Megyei Tanács elnökét abban az ügyben, amelyben a korrupcióellenes ügyészek kenőpénz elfogadásával vádolják.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
szóljon hozzá!