Lebukott. Az ENSZ leszögezte: nem igazak a Georgescu életrajzában szereplő adatok
Fotó: unwto.org
Călin Georgescu soha nem volt az ENSZ Genfi Irodájának (UNOG) alkalmazottja, a 2015-2016-os időszakban nem volt az UNOG főigazgatójának „különleges tanácsadója”, és 2011-2013 között sem volt az ENSZ alkalmazottja, ahogyan azt hivatalos önéletrajzában írta.
2024. december 06., 11:382024. december 06., 11:38
Ezt az Egyesült Nemzetek Szervezetének Genfi Irodája közölte az elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali jelölt kapcsán az Antena 3 hírcsatorna megkeresésére.
Călin Georgescu önéletrajzában azt írta, hogy 2015 és 2016 között az ENSZ genfi főigazgatójának különleges tanácsadója volt. Az információ azonban hamis.
– közölte az ENSZ Genfi Irodája.
Georgescu önéletrajzában azt is állítja, hogy a 2011-2013-as időszakban az ENSZ különmegbízottja volt, a munkáltató neve alatt pedig az áll, hogy az Emberi Jogi Szervezet irodájában dolgozott.
„2010-2012 között Georgescu úr a veszélyes anyagok és veszélyes hulladékok környezetvédelmi kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos emberi jogi kötelezettségekkel foglalkozó különmegbízott volt. Georgescu úr 2012 novemberében benyújtotta lemondását.
Felhívjuk figyelmét, hogy a különleges jelentéstevők független szakértők, akiket az Emberi Jogi Tanács nevez ki, amely az ENSZ rendszerén belül 47 tagból álló, hároméves időtartamra választott kormányközi testület. Nem az ENSZ munkatársai, és nem részesülnek anyagi javadalmazásban” – olvasható az ENSZ hivatalos genfi válaszában.
A Multerland YouTube-csatornán közzétett interjúban Călin Georgescu egészen mást mondott. Azt mondta, hogy 17-18 évet dolgozott az ENSZ-nél, mint „egy fontos projekt igazgatója”.
Az interjúban arra a kérdésre, hogy pontosan mit is dolgozott az ENSZ-nél, Georgescu azt válaszolta:
„17 évig, majdnem 18 évig dolgoztam ennél az intézménynél. Romániában kezdtem, a fejlesztési programban, ami lehetőséget adott arra, hogy egyáltalán megértsem a rendszert. Egy fontos projekt igazgatója voltam, amely Románia fenntartható fejlődési stratégiájának koordinálására irányult” – mondta Călin Georgescu, ami teljesen hamis állítás, ahogy azt maga az ENSZ hivatalos válasza is bizonyítja.
Daniel David új oktatási miniszter reagált arra a támadássorozatra, amelyet Călin Georgescu volt államelnökjelölt indított ellene.
Decemberben 923 766 nyugdíjas részesült szociális pótlékban Romániában, 3860-nal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Több ezer brit katona vesz részt egy nagyszabású műveleten a következő hetekben Kelet-Európa területén. A hadgyakorlat jelentős része Romániában zajlik.
A bukaresti kormány nem hosszabbította meg a büntetőpont értékének korlátozását, így a közlekedési bírságokat az új minimálbér alapján fogják kiszámítani.
Az amerikai védelmi minisztérium 946 millió dolláros szerződést kötött a Raytheon Technologies (RTX) fegyvergyártó céggel, hogy további Patriot légvédelmi rendszereket szállítson Romániának – jelentette pénteken a The Defense Post.
Közvitára bocsátja januárban a középiskolai kerettanterveket az oktatási miniszter. Daniel David bejelentette, nem támogatja, hogy újabbnál újabb tantárgyakat vezessenek be az oktatásba.
A mindig hétvégére eső húsvéti és pünkösdi szabadnapokat is beleértve a romániai munkavállalóknak hét hosszú hétvégéjük lesz idén, az első négynapos minivakáció szombaton kezdődik.
2025 első két napja sok munkát adott a tűzoltóknak: 3708 sürgősségi esethez riasztották őket.
Kisbusz sodródott ki az útról a Suceava megyei Ciumârna településen péntek reggel; egy férfi meghalt, öten kórházba kerültek.
Utcára hívja az embereket George Simion, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke az elnökválasztás eredményének alkotmánybírósági megsemmisítése miatt.
szóljon hozzá!