Lebukott. Az ENSZ leszögezte: nem igazak a Georgescu életrajzában szereplő adatok
Fotó: unwto.org
Călin Georgescu soha nem volt az ENSZ Genfi Irodájának (UNOG) alkalmazottja, a 2015-2016-os időszakban nem volt az UNOG főigazgatójának „különleges tanácsadója”, és 2011-2013 között sem volt az ENSZ alkalmazottja, ahogyan azt hivatalos önéletrajzában írta.
2024. december 06., 11:382024. december 06., 11:38
Ezt az Egyesült Nemzetek Szervezetének Genfi Irodája közölte az elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali jelölt kapcsán az Antena 3 hírcsatorna megkeresésére.
Călin Georgescu önéletrajzában azt írta, hogy 2015 és 2016 között az ENSZ genfi főigazgatójának különleges tanácsadója volt. Az információ azonban hamis.
– közölte az ENSZ Genfi Irodája.
Georgescu önéletrajzában azt is állítja, hogy a 2011-2013-as időszakban az ENSZ különmegbízottja volt, a munkáltató neve alatt pedig az áll, hogy az Emberi Jogi Szervezet irodájában dolgozott.
„2010-2012 között Georgescu úr a veszélyes anyagok és veszélyes hulladékok környezetvédelmi kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos emberi jogi kötelezettségekkel foglalkozó különmegbízott volt. Georgescu úr 2012 novemberében benyújtotta lemondását.
Felhívjuk figyelmét, hogy a különleges jelentéstevők független szakértők, akiket az Emberi Jogi Tanács nevez ki, amely az ENSZ rendszerén belül 47 tagból álló, hároméves időtartamra választott kormányközi testület. Nem az ENSZ munkatársai, és nem részesülnek anyagi javadalmazásban” – olvasható az ENSZ hivatalos genfi válaszában.
A Multerland YouTube-csatornán közzétett interjúban Călin Georgescu egészen mást mondott. Azt mondta, hogy 17-18 évet dolgozott az ENSZ-nél, mint „egy fontos projekt igazgatója”.
Az interjúban arra a kérdésre, hogy pontosan mit is dolgozott az ENSZ-nél, Georgescu azt válaszolta:
„17 évig, majdnem 18 évig dolgoztam ennél az intézménynél. Romániában kezdtem, a fejlesztési programban, ami lehetőséget adott arra, hogy egyáltalán megértsem a rendszert. Egy fontos projekt igazgatója voltam, amely Románia fenntartható fejlődési stratégiájának koordinálására irányult” – mondta Călin Georgescu, ami teljesen hamis állítás, ahogy azt maga az ENSZ hivatalos válasza is bizonyítja.
Védelmi fejlesztésekre szánt pénzekből építhet autópályákat Románia a NATO azon tervével összhangban, hogy háború esetén gyors folyosókat hozzon létre a páncélos egységek mozgásának megkönnyítésére.
Tavaly több mint 860 biztonsági incidens tette részlegesen elérhetetlenné az internet-, telefon- és televíziós szolgáltatásokat Romániában, ami 70 százalékkal több, mint 2023-ban, amikor 497 üzemzavart regisztráltak.
Ilie Bolojan kormányfő szerdán bejelentette, hogy új vezetőséget nevezett ki az országos adóhatóság (ANAF) élére.
Megmarad a kétkulcsos áfa, de két százalékponttal emelkedik az általános forgalmi adó, és szintén a deficit csökkentése érdekében megemelik a dohány- és alkoholtermékek, továbbá az üzemanyagok jövedéki adóját.
Legionárius propaganda terjesztése miatt vádat emeltek Călin Georgescu volt független államfőjelölt ellen – közölte szerdai közleményében a legfőbb ügyészség.
Ilie Bolojan miniszterelnök a Hivatalos Közlönyben szerdán közzétett határozataiban megszabta az öt kormányfőhelyettes feladatkörét.
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) megfellebbezte a ploiești-i bíróság ítéletét Elena Udrea feltételes szabadlábra helyezéséről – értesült szerdán ügyészségi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Csütörtökön elsőfokú hőségriasztás van érvényben 15 nyugat- és dél-romániai megyében – figyelmeztetett szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Orosz, ukrán és moldovai állampolgárokat hamis román személyazonossági okmányokhoz juttató Botoșani megyei hivatalnokok ellen indított büntetőeljárást a legfőbb ügyészség.
Oroszország szerda hajnalban újabb dróntámadást intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra és folyami kikötők ellen, ezért a román légierő két F-16-os harci gépet küldött a térségbe megfigyelés alatt tartani a román légteret.
szóljon hozzá!