Lebukott. Az ENSZ leszögezte: nem igazak a Georgescu életrajzában szereplő adatok
Fotó: unwto.org
Călin Georgescu soha nem volt az ENSZ Genfi Irodájának (UNOG) alkalmazottja, a 2015-2016-os időszakban nem volt az UNOG főigazgatójának „különleges tanácsadója”, és 2011-2013 között sem volt az ENSZ alkalmazottja, ahogyan azt hivatalos önéletrajzában írta.
2024. december 06., 11:382024. december 06., 11:38
Ezt az Egyesült Nemzetek Szervezetének Genfi Irodája közölte az elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali jelölt kapcsán az Antena 3 hírcsatorna megkeresésére.
Călin Georgescu önéletrajzában azt írta, hogy 2015 és 2016 között az ENSZ genfi főigazgatójának különleges tanácsadója volt. Az információ azonban hamis.
– közölte az ENSZ Genfi Irodája.
Georgescu önéletrajzában azt is állítja, hogy a 2011-2013-as időszakban az ENSZ különmegbízottja volt, a munkáltató neve alatt pedig az áll, hogy az Emberi Jogi Szervezet irodájában dolgozott.
„2010-2012 között Georgescu úr a veszélyes anyagok és veszélyes hulladékok környezetvédelmi kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos emberi jogi kötelezettségekkel foglalkozó különmegbízott volt. Georgescu úr 2012 novemberében benyújtotta lemondását.
Felhívjuk figyelmét, hogy a különleges jelentéstevők független szakértők, akiket az Emberi Jogi Tanács nevez ki, amely az ENSZ rendszerén belül 47 tagból álló, hároméves időtartamra választott kormányközi testület. Nem az ENSZ munkatársai, és nem részesülnek anyagi javadalmazásban” – olvasható az ENSZ hivatalos genfi válaszában.
A Multerland YouTube-csatornán közzétett interjúban Călin Georgescu egészen mást mondott. Azt mondta, hogy 17-18 évet dolgozott az ENSZ-nél, mint „egy fontos projekt igazgatója”.
Az interjúban arra a kérdésre, hogy pontosan mit is dolgozott az ENSZ-nél, Georgescu azt válaszolta:
„17 évig, majdnem 18 évig dolgoztam ennél az intézménynél. Romániában kezdtem, a fejlesztési programban, ami lehetőséget adott arra, hogy egyáltalán megértsem a rendszert. Egy fontos projekt igazgatója voltam, amely Románia fenntartható fejlődési stratégiájának koordinálására irányult” – mondta Călin Georgescu, ami teljesen hamis állítás, ahogy azt maga az ENSZ hivatalos válasza is bizonyítja.
Biztonsági intézkedéseket rendeltek el kedden három bukaresti közintézménynél, miután rózsaszínes-fehér színű anyagot tartalmazó borítékot kaptak – közölte a fővárosi rendőrség.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) „több mint 50 millió eurót” költött közpénzekből választási propagandára az utóbbi öt évben.
Félmillió euró értékű adózatlan cigarettát foglaltak le a román hatóságok a szeretvásári ukrán–román közúti határátkelőnél – közölte kedden a román határrendészet.
A hatóságok kitoloncoltak Romániából két nepáli és egy Srí Lanka-i állampolgárt, akik illegálisan tartózkodtak az ország területén.
Határozottan cáfolta Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció államfőjelöltje, hogy megválasztása esetén ismét bevezetnék a kötelező sorkatonai szolgálatot.
Az Andrew és Tristan Tate testvérpárt a DIICOT székhelyére várják kedden, ahol az üggyel foglalkozó ügyész közölni fogja velük, hogy meghosszabbítják esetükben a bűnügyi felügyeletet – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek ügyészségi források.
Az nem kérdéses, hogy George Simion megnyeri a tavalyi elnökválasztás érvénytelenítése miatt idén májusra kiírt új megmérettetés első fordulóját, a második helyért viszont kiélezett verseny zajlik – derül ki a felmérésekből.
A valóban rászoruló háztartások támogatást kapnak július elseje után az áramszámlák kifizetésében – ígérte az energiaügyi miniszter.
Le kell lőni a településekre bemerészkedő medvéket – jelentette ki hétfőn Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter.
A schengeni csatlakozás Románia számára szolidaritást és bizalmat jelentett, amit az európai partnerekkel közösen épített ki Bukarest – jelentette ki hétfőn Bogdan Despescu.
szóljon hozzá!