Fotó: eMAG
Románia hónapról hónapra növekvő hőmérsékletben forrong, és az ügyfelek olyan megoldásokba fektetik pénzüket, amelyek termikus kényelmüket és a lakásaikban a megfelelő minőségű levegőt biztosítják számukra, és ez az eMAG-nál regisztrált eladások számában is tükröződik.
2024. július 23., 09:002024. július 23., 09:00
Az eMAG ügyfelek átlagosan majdnem 2.400 lejt fizettek egy légkondicionáló készülékért
A tavalyi év első feléhez viszonyítva háromszorosára nőtt a ventilátorok vásárlásának száma és 29%-kal több légtisztítót adtak el
A legtöbb légkondicionáló készüléket Bukarestben és Ilfov, Temes, Konstanca, Iași és Dolj megyékbe rendelték
A legnagyobb növekedés a légkondicionáló készülékek rendelése terén Giurgiu megyében volt, míg Brassó és Fehér megyében ötszörösére nőtt a ventilátorok rendelésszáma a tavalyi évhez képest
Bukarest, 2024. július 19. Románia hónapról hónapra növekvő hőmérsékletben forrong, és az ügyfelek olyan megoldásokba fektetik pénzüket, amelyek termikus kényelmüket és a lakásaikban a megfelelő minőségű levegőt biztosítják számukra, és ez az eMAG-nál regisztrált eladások számában is tükröződik.
A románok átlagosan az eMAG-on 2.400 lejt fizettek egy-egy ilyen készülékért. A vásárlók többsége falra szerelhető, WiFi-vel ellátott, 12.000 BTU-s, A++ energiatakarékos készülékeket vásárolt. A legkeresettebb modellek a lakásokba illő készülékek.
Fotó: eMAG
„A Marketplace eladókkal együtt az ügyfeleink segítségére sietünk gazdag termékkínálatunkkal, amelyek bármilyen igényt kielégítenek, és szembe szállnak az évről évre növekvő hőmérsékletekkel. És további díjazás ellenében kétszemélyes kiszállítási és szerelési szolgáltatásokat is kínálunk ügyfeleinknek” – nyilatkozta Cristina Lemneanu, az eMAG Románia, Bulgária és Magyarország keresletgenerálásért felelős vezető igazgatója.
Az idei év megnövekedett hőmérsékletei jelentősen befolyásolták a vásárlói viselkedést és az ügyfelek, a korábbi évekhez viszonyítva, korábban beszerzik a szükséges légkondicionáló készülékeket és ventilátorokat.
Az év első felében a légkondicionáló készülékek rendelésének egyharmada az eMAG-on Bukarestben és Ilfov megyében volt, ezt követték Temes, Konstanca, Iași és Dolj megyék. A Giurgiu-i ügyfelek háromszor annyi megrendelést tettek fel, mint a tavaly és az Olt, Brassó vagy Teleorman megyeiek pedig kétszer annyit, mint amennyit a tavaly ugyanebben a periódusban rendeltek. Ugyanakkor Brassó és Fehér megyékben ötször annyi ventilátort vásárolta, mint tavaly.
Azok az ügyfelek, akik új elektromos háztartási cikkeket szeretnének vásárolni fordulhatnak a „Roncs Elektromos Háztartási Cikkek az eMAG-nál” („Rabla Electrocasnice la eMAG”) programhoz 2024. október 31-ig. Azok, akik ezt a szolgáltatást választják, ingyenesen leadhatják régi készülékeiket, amelyeket egy futár fog elvenni tőlük, és újrahasznosításra kerülnek majd. Cserében egy 150 lej értékű vásárlási utalványt fognak kapni, amit felhasználhatnak majdnem bármely, az eMAG-on található vagy a Marketplace eladóinál található termékek vásárlásánál, beleértve az újra zárt termékeket is. A program keretében a következő termékeket lehet vásárolni: mosógépek, ruhaszárítók, hűtőszekrények, mélyfagyasztók, hűtővitrinek, hűtőládák, gáztűzhelyek, beépíthető sütők, mosogatógépek, légkondicionáló készülékek, televíziók – mindezek a létező készletek függvényében.
Az eMAG-ról
Az eMAG 2001-ben alapított román bejegyzésű cég, a román online kereskedelmi piac úttörője, 2022-ben a legértékesebb román márka lett és az első online kereskedelmi vállalat, amely első helyet foglal el a Brand Finance rangsorolási listán. Több mint 20 éve a cég folyamatosan befektet olyan Romániában kifejlesztett technológiákon alapuló digitális szolgáltatásokba, amelyek segítségével az ügyfelek időt és pénzt takarítanak meg, és létrehozott egy regionális ökoszisztémát, sikeresen exportálva a helyi modellt Bulgáriába és Magyarországra. Saját kínálata és a Marketplace partnerei révén egyre bővülő termékválasztékkal az eMAG az a hely, ahol bárki bármit, bárhonnan kereshet és megrendelhet. Emellett az ügyfelek élvezhetik az olyan kiemelt szolgáltatásokat, mint a Genius, vagy az ingyenes szállítási és egyéb előnyöket kínáló előfizetést, vagy a fizetési átütemezési szolgáltatásokat, mint például a Buy now, pay later (Vásároljon most, fizessen később) vagy a Slice it (Szeletelés). További információk az eMAG-ról: about.emag.ro.
(X – fizetett hirdetés)
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.