Fotó: Facebook/Marcel Ciolacu
Elrendelte az ország összes autógáz-töltőállomásának ellenőrzését Marcel Ciolacu miniszterelnök a Dâmboviţa megyei Crevedián bekövetkezett, két halálos áldozatot követelő szombat esti robbanás nyomán.
2023. augusztus 27., 16:152023. augusztus 27., 16:15
2023. augusztus 27., 16:192023. augusztus 27., 16:19
Mint arról beszámoltunk, kiderült, hogy az állomás engedély nélkül működött.
„Úgy tudom, hogy töltőállomás tevékenységet 2020-ban leállították. A jelek szerint bár a tevékenységet leállították, mégis folytatták. A vizsgálatból kiderül, hogy volt-e közvetlen értékesítésük. Annyit mondhatok, hogy holnaptól az egész országban az összes LPG-töltőállomást ellenőrizni fogjáj. Sőt, ahol olyan elemeket és szabálysértéseket találnak, amelyek emberéletet veszélyeztetnek, ott a helyszínen leállítják a tevékenységet” – mondta Marcel Ciolacu vasárnap, miután ellátogatott a crevediai robbanás helyszínére.
„Ha szükséges, a jövő hét folyamán törvénymódosításokat fogunk eszközölni, hogy ezek a dolgok pereskedés nélkül történhessenek, és anélkül, hogy bizonyos emberek megpróbálják fenntartani a vállalkozásukat, ha az illegális” – mondta Ciolacu.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) munkatársa vasárnap közölte:
Benone Gabriel Duduc vezérőrnagy elmondta, a Dâmboviţa megyei katasztrófavédelmi felügyelőség 2011 októberében állította ki a tűzvédelmi engedélyt az LPG-állomás működtetéséhez. 2020 júliusában egy feljelentés nyomán előre be nem jelentett ellenőrzést végeztek a létesítménynél, és megállapították, hogy az nem tesz eleget azoknak a biztonsági követelményeknek, amelyek alapján korábban megkapta az ISU jóváhagyását. A katasztrófavédelem ezért visszavonta a jóváhagyást, és 10 ezer lejes bírságot szabott ki a cégre, mivel engedélyekkel nem rendelkező felszerelést használtak az LPG egyik tartálykocsiból a másikba történő átszivattyúzásához.
A tűzvédelmi engedély visszavonásáról tájékoztatták a prefektusi hivatalt, a cégbíróságot, a megyei tanácsot, az állami építésfelügyeleti hatóságot, a környezetvédelmi ügynökséget és a crevediai önkormányzatot is – tudatta.
Az IGSU képviselője hozzátette,
A tevékenység tűzvédelmi engedély hiányában történő folytatása miatt 30 ezer lejes, egy szintén engedély nélküli tartály használata miatt pedig további 10 ezer lejes bírságot kapott a cég.
Ezt követően,
A határozatról értesítették a cégbíróságot, amely aztán tájékoztatta a katasztrófavédelmet is az egység bezárásáról.
Arra a kérdésre, hogy miért nem derült fény azóta a létesítmény jogellenes működésére, Benone Gabriel Duduc azt mondta, a katasztrófavédelemnek csak a járműveket kiszolgáló LPG-állomás engedélyezése tartozott a hatáskörébe, a vállalat egyéb tevékenységének engedélyezése nem.
Arafat: szabályosan jártak el a tűzoltók az első robbanás után
A tűzoltók szabályosan jártak el a crevediai első robbanás után – jelentette ki vasárnap Raed Arafat, a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályának vezetője. Arafat kijelentette, a tűzoltói szakma gyakorlása bizonyos kockázatokkal jár, annak ellenére, hogy különböző technikákkal - például tűzoltórobotok használatával – megpróbálják minimálisra csökkenteni a veszélyt.
Raed Arafat a sajtó érdeklődésére kifejtette, az első robbanás után Bukarest-Ilfov megye tűzoltóparancsnokai irányították a beavatkozást, majd a helyszínre érkezése után ő maga vette át a parancsnokságot. A tűzoltók szabályosan jártak el az első robbanás után: a tűz terjedésének megakadályozására, a lakosság kimenekítésére és a károk mérséklésére koncentráltak. A tüzet ugyanis nem is próbálhatták meg teljesen eloltani mindaddig, amíg a gáz el nem égett. A következő tartály felrobbanását az ilyenkor szokásos eljárás szerint úgy igyekeztek megakadályozni, hogy megpróbálták lehűteni. „Azonban sajnos a tartály felrobbant” – tette hozzá.
A DSU vezetője kifejtette, a ciszterna hűtéséhez három tűzoltórobotot vetettek be, hogy minimálisra csökkentsék a személyi sérülés veszélyét, és amikor a robotok működésbe léptek, a tűzoltók visszavonultak a helyszínről.
„Sajnos vannak kockázatos beavatkozások. Ha önök olyan beavatkozásokat akarnak, amelyek nulla kockázatot jelentenek a tűzoltókra nézve, akkor nem tudják, miről beszélnek. Itt tűzről, robbanásokról, bajokról van szó. Nem lehet arra számítani, hogy a tűzoltók semmilyen veszélynek nincsenek kitéve” – mondta Arafat.
Kifejtette, a tűzoltóknak és a csendőröknek a beavatkozás közben azzal is foglalkozniuk kellett, hogy távol tartsák a sajtó képviselőit a helyszíntől, mert különben „sajnos újságírók is lettek volna az áldozatok között”.
Az alkotmánybíróság megszervezéséről és működéséről szóló 1992/47-es törvényt módosító tervezetet nyújtott be a parlamentbe a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a jövőbeni „választási visszaélések” megelőzése érdekében.
A Központi Választási Iroda (BEC) május 3-án, szombaton és 4-én, vasárnap is közli az elnökválasztási részvétellel kapcsolatos adatokat.
Több mint 16 millió szál csempészett cigarettát és közel 500 kilogramm dohányt foglaltak le a rendőrök az év első három hónapjában – tájékoztatott szombaton a román rendőrség.
Az ország mintegy felét érintő első- és másodfokú viharriasztásokat bocsátott ki szombaton felhőszakadások és légköri instabilitás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kiadások csökkentését és a beruházások növelését folytatni kell – állapította meg Tánczos Barna pénzügyminiszter azzal kapcsolatban, hogy idén március végén 2,28 százalékra nőtt a GDP-arányos költségvetési hiány.
A legfelsőbb bíróság teljes egészében hatályon kívül helyezte a ploiești-i ítélőtábla közigazgatási részlegének csütörtöki ítéletét, megállapítva, hogy a bíróságok nem vizsgálhatják felül az alkotmánybírósági határozatokat.
A romániaiak több mint 60 százaléka szerint az ország rossz irányba tart, ezért a választók elvárják a következő államfőtől, hogy valós és mélyreható változást idézzen elő – állapította meg a legutóbbi felmérésekre hivatkozva az ASPES.
Véget ér vasárnap a húsvéti vakáció, hétfőtől folytatódik a tanítás az iskolákban.
Az alkotmánybíróság is megfellebbezte pénteken a tavalyi elnökválasztást érvénytelenítő határozatát felfüggesztő csütörtöki bírósági ítéletet – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Alig több mint egy hét alatt, április 8. és 17. között több mint 130, a 2024. decemberi elnökválasztást érvénytelenítő alkotmánybírósági határozat megsemmisítésére vagy felfüggesztésére irányuló keresetet nyújtottak be a román táblabíróságokon – írja a <a href="https://hotnews.ro/
1 hozzászólás