Fotó: Facebook/Malvensky
Csak kölcsönbe kapta Carmen Iohannis az általa a hétvégén viselt drága ékszereket, amelyek megütközést keltettek a nyilvánosság egy részében, és semmilyen anyagi haszna nem származott abból, hogy a nyilvánosság előtt viselte őket – így kommentálta az állmfői hivatal a témában megjelent híreket.
2023. június 06., 11:222023. június 06., 11:22
2023. június 06., 11:242023. június 06., 11:24
„A First Lady, Carmen Iohannis a román alkotókat népszerűsíti a nyilvános rendezvényeken, amelyeken részt vesz, mind belföldön, mind külföldön. A múlt hét végén a Német Szövetségi Köztársaságban tartott nyilvános ünnepségeken a First Lady
ahogyan ez mindig is történt a First Lady által viselt ruhák esetében is. Nem volt olyan szerződés, amely az ékszerek népszerűsítéséből származó anyagi haszonnal járt volna” – olvasható az elnöki hivatal közleményében.
Mint arról beszámoltunk, sokak körében megütközést váltott ki Klaus Iohannis államfő feleségének hétvégi németországi vendégeskedése, ahol rendkívül drága ékszereket viselt a „civilben” angoltanárnő Carmen Iohannis, miközben pedagógus kollégái immár harmadik hete béremelésért sztrájkolnak.
Klaus Iohannis szombaton a düsseldorfi Benrath-kastélyban átvette a Német Polgári Díjat, amelyben a Bad Harzburg Polgári Alapítvány részesítette többek között „a különböző nemzetiségek harmonikus együttélésének támogatásáért”. A román államfőt felesége is elkísérte az eseményre. Vasárnap a Malvensky nevű román ékszerbolt – melynek tulajdonosa Malvina Cservenschi volt televíziós műsorvezető – büszkén tudatta a közösségi oldalain fényképek társaságában megosztott bejegyzésekben, hogy Carmen Iohannis az ő kollekciójukból választotta ékszereit.
Több román portál utánanézett, mennyibe kerülnek a csecsebecsék: az ékszerbolt honlapján fellelhető díjszabások szerint a 18 karátos fehér aranyból készült, gyémánttal díszített nyaklánc 48 ezer, a gyűrű pedig 12 500 lejbe kerül.
Nicușor Dan azt közölte, az Egyesült Államok elnökének, Donald Trumpnak a részvétele az Ukrajnára vonatkozó békeszerződés létrejöttében „elengedhetetlen”.
A Nemzeti Liberális Párt kedden egyhangúlag megszavazta, hogy a liberálisok támogatják az adóügyi intézkedéseket tartalmazó második deficitcsökkentő csomagot, ezzel szemben a Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a tervezet módosításra szorul.
Havi közel 200 ezer eurót fizet a legfelsőbb bíróság a Román Kereskedelmi és Iparkamarának az ideiglenes székhelye bérléséért – derítette ki a G4Media portál.
A Mangalia-Nagyvárad vonalon közlekedő CFR-vonat egyik kocsijának ablaka betört és az utasokra zuhant, három személy megsérült.
Elsősegélyben részesítettek a hegyimentők kedden egy fejsérüléseket szenvedett 9 éves kislányt, akire eszméletlenül találtak rá a Bilea-tó közelében.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedden az igazságszolgáltatás reformjáról egyeztetett Alex Florența legfőbb ügyésszel, különös tekintettel a bírák és ügyészek nyugdíjazásának új szabályozására, ami része a második deficitcsökkentő csomagnak.
A tanügyi szakszervezeti szövetségek elutasították Ilie Bolojan miniszterelnöknek azt a kijelentését, miszerint az elmúlt években csökkent volna a tanárok kötelező heti óraszáma.
Újabb szociáldemokrata párti (PSD) politikus utasította el, hogy a párt közösen kormányozzon a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR).
Az országos helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt beruházások tervezett módon folytatódnak, hogy a 2026. augusztus végéig megvalósítható projekteknek biztosított legyen a finanszírozásuk – jelentette ki hétfőn Ilie Bolojan.
Nicușor Dan hétfőn családostól Verespatakon járt, ahol meglátogatta a római kori tárnákat, és találkozott a Fogadj örökbe egy házat Verespatakon műemlékvédelmi program önkénteseivel.
szóljon hozzá!