Otthagyták. Anamaria Gavrilă szerint a szélsőséges pártból kilépő képviselők a választóikat árulták el
Fotó: Facebook/Anamaria Gavrilă
A Fiatal Emberek Pártjának (POT) egyszerre hat képviselője jelentette be szerdán, hogy kilép a szélsőjobboldali alakulatból.
2025. május 21., 13:002025. május 21., 13:00
Ezt a szélsőséges párt képviselői közös levélben tudatták a nap folyamán.
„Egy olyan eszme meggyőződéssel csatlakoztunk ehhez a politikai mozgalomhoz, amelyben őszintén hittünk: hogy közösen egy demokratikus, átlátható, elszámoltatható és valóban elkötelezett pártot építhetünk. Sajnos ez az elképzelés útközben elveszett. Az alapját képező értékeket nem tartották tiszteletben, és
Jóhiszeműen megpróbáltuk megmenteni ezt a projektet. Sajnos, mindezeket az erőfeszítéseket figyelmen kívül hagyták” – fogalmaztak a pártból kilépő politikusok.
Anamaria Gavrilă, a POT elnöke a bejelentésre reagálva kijelentette, hogy
„Mélységes csalódottsággal, de a meglepetés minden nyoma nélkül jelentjük be, hogy a Fiatal Emberek Pártja listáján megválasztott képviselők egy része a távozás mellett döntött. Nem is akárhogyan, hanem futva, nem 24 órával a választási eredmények kihirdetése után.
Ezek az emberek soha nem voltak a mieink. Nem tartoztak sem a szuverenizmushoz, sem azokhoz az eszmékhez, amelyekért románok milliói álltak sorba, hogy szavazzanak.
– fogalmazott a pártelnök.
A POT így a tavalyi választások nyomán prlamentbe jutott 24 képviselőből már csak 14-gyel rendelkezik.
A POT azt követően jött létre, hogy Anamaria Gavrilă kilépett a szintén szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetségből (AUR).
A párt népszerűségét és meglepő parlamentbe jutását az alapozta meg, hogy tavaly beálltak a végül érvénytelenített elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali, összeesküvéselmélet-hívő Călin Georgescu mögé.
A megismételt választáson a párt a végül alulmaradt George Simion AUR-elnököt támogatta.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!