A legtöbb lopásgyanús gépjárművet a petei és a borsi határátkelőnél azonosították a hatóságok (képünk illusztráció)
Fotó: Román határőrség
Az év első hat hónapjában a határrendészek 167 lopásgyanús járművet (131 személygépkocsit, 11 tehergépkocsit, 17 kisbuszt, öt pótkocsit és három motorkerékpárt) azonosítottak az ország határainál, mintegy 60 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában (103 jármű).
2024. július 14., 16:032024. július 14., 16:03
A határrendészet vasárnapi közleménye szerint a legtöbb lopásgyanús gépjárművet a Magyarországgal közös határon, a Szatmár megyei petei és a Bihar megyei borsi határátkelőnél azonosították a hatóságok.
Jelentős számú gépjárművet foglaltak le azonban a Bulgáriával közös határvonalon, Giurgiunál és Calafatnál, illetve a Vaslui megyei Albiţa román-moldvai határátkelőnél is. Az érintettek bolgár, horvát, görög, moldovai, szerb, lengyel, román, román, török, magyar, ukrán, horvát, görög, szerb, lengyel, román, magyar, török és ukrán állampolgárok.
Az esetek elemzése nyomán kiderült, hogy a legtöbb járművet Romániából, Németországból, Nagy-Britanniából, Olaszországból, Franciaországból, Belgiumból és Svájcból lopták el. A lopott járművek nagy része a luxusautók, illetve a középkategóriás járművek kategóriájából került ki.
Az esetek többségében a járművezetők azt nyilatkozták a hatóságoknak, hogy nem volt tudomásuk arról, hogy a kocsi lopott, ők „jóhiszeműen vásárolták meg” a járgányt. Egy részük pedig azt mondta, pénzt kapott azért, hogy a kocsit Romániába szállítsa, és nem tudta, hogy a hatóságok keresik a járművet – számolt be az Agerpres.
A legutóbbi esetek közé tartozik egy Porche Chayenne márkájú személygépkocsi, amelyet a Giurgiu-Ruse határátkelőnél azonosítottak a román és bolgár határrendészek. Az adatbázisból kiderült, hogy a tréleren szállított kocsit a német hatóságok keresik idén február elsejétől. A mintegy 250 000 lej értékű autót a hatóságok elkobozták a nyomozás idejére.
Nicolae Ciucă szerint semmi takargatni valója nincs abban az ügyben, amelyet a korrupcióellenes ügyészség az általa írt könyv közpénzből való reklámozása ügyében.
Még néhány nap és kezdetét veszi az év végi választási maraton első felvonása – vasárnap derül ki, kik jutnak tovább az államelnökjelöltek közül a második körbe.
Adrian Câciu felszólította Nicolae Ciucát, hogy 48 órán belül mutassa be azokat a dokumentumokat, amelyek alapján több mint 2 millió eurót költött közpénzből a könyve megjelentésére és népszerűsítésére.
Marcel Ciolacu miniszterelnök kedden telefonon egyeztetett Donald Trumppal, az Egyesült Államok megválasztott elnökével, akinek elmondta, hogy szeretné, ha Amerika az Európai Unión kívül Románia legfontosabb kereskedelmi partnerévé válna.
Több bizonyítékot is kizárt a bukaresti ítélőtábla a többek között bűnszervezet létrehozásával, emberkereskedelemmel és nemi erőszakkal vádolt Tate fivérek elleni vádiratból.
Új vonat-helymeghatározó szolgáltatást vezetett be a vasúti reformért felelős romániai hatóság. Az integrált jegyvásárlási platformon élőben követhető, merre jár, mennyit késik egy-egy vonat – már ha éppen működik a rendszer.
Az Állandó Választási Hatóság elnöke kedden bejelentette, hogy a romániai választások történetében először valós időben lehet majd követni az államelnök-választás eredményeit.
A Nordis-ügy kárvallottjainak képviselőivel találkozott kedden Nicolae Ciucă szenátusi elnök, valamint Gabriel Andronache és Cristian Niculescu-Ţâgârlaş liberális párti törvényhozók – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Schengen témájában próbálnak egymásra tromfolni az elnökjelöltek napokkal a választás előtt: Marcel Ciolacu miniszterelnök magabiztosan kijelentette, hogy Románia január elsejétől teljes jogú tag lesz.
szóljon hozzá!