A legtöbb lopásgyanús gépjárművet a petei és a borsi határátkelőnél azonosították a hatóságok (képünk illusztráció)
Fotó: Román határőrség
Az év első hat hónapjában a határrendészek 167 lopásgyanús járművet (131 személygépkocsit, 11 tehergépkocsit, 17 kisbuszt, öt pótkocsit és három motorkerékpárt) azonosítottak az ország határainál, mintegy 60 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában (103 jármű).
2024. július 14., 16:032024. július 14., 16:03
A határrendészet vasárnapi közleménye szerint a legtöbb lopásgyanús gépjárművet a Magyarországgal közös határon, a Szatmár megyei petei és a Bihar megyei borsi határátkelőnél azonosították a hatóságok.
Jelentős számú gépjárművet foglaltak le azonban a Bulgáriával közös határvonalon, Giurgiunál és Calafatnál, illetve a Vaslui megyei Albiţa román-moldvai határátkelőnél is. Az érintettek bolgár, horvát, görög, moldovai, szerb, lengyel, román, román, török, magyar, ukrán, horvát, görög, szerb, lengyel, román, magyar, török és ukrán állampolgárok.
Az esetek elemzése nyomán kiderült, hogy a legtöbb járművet Romániából, Németországból, Nagy-Britanniából, Olaszországból, Franciaországból, Belgiumból és Svájcból lopták el. A lopott járművek nagy része a luxusautók, illetve a középkategóriás járművek kategóriájából került ki.
Az esetek többségében a járművezetők azt nyilatkozták a hatóságoknak, hogy nem volt tudomásuk arról, hogy a kocsi lopott, ők „jóhiszeműen vásárolták meg” a járgányt. Egy részük pedig azt mondta, pénzt kapott azért, hogy a kocsit Romániába szállítsa, és nem tudta, hogy a hatóságok keresik a járművet – számolt be az Agerpres.
A legutóbbi esetek közé tartozik egy Porche Chayenne márkájú személygépkocsi, amelyet a Giurgiu-Ruse határátkelőnél azonosítottak a román és bolgár határrendészek. Az adatbázisból kiderült, hogy a tréleren szállított kocsit a német hatóságok keresik idén február elsejétől. A mintegy 250 000 lej értékű autót a hatóságok elkobozták a nyomozás idejére.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
szóljon hozzá!