Fotó: Jakab Mónika
Látványosan zuhan az oltakozási kedv Romániában, ahol az elmúlt 24 órában 49 405 személy kapta meg a koronavírus elleni vakcinát – derül ki a COVID-19 elleni oltáskampányt koordináló országos bizottság (CNCAV) által hétfőn ismertetett adatokból.
2021. június 07., 19:052021. június 07., 19:05
2021. június 07., 19:062021. június 07., 19:06
A jelzett időszakban 37 294-en kapták meg a Pfizer-BioNTech által kifejlesztett védőoltást, 7080-an a Johnson&Johnson, 3020-an a Moderna, 2011-en az AstraZeneca vakcináját. Az elmúlt 24 órában 17. 05 személynek az első, 32 200-nak a második dózist adták be.
Az oltási kampány kezdetétől 4 457 688 személyt oltottak be, közülük 459 936-an az első adagot, 3 997 752-en pedig a második dózist is megkapták.
Az elmúlt 24 órában 20 esetben regisztráltak mellékhatást az oltást követően, ezek közül egy helyi, 19 általános jellegű volt.
Az oltáskampány kezdetétől összesen 16 264 esetben jegyeztek mellékhatást a koronavírus elleni oltás beadása után, 1752 helyi és 14 512 általános jellegűt. 149 eset kivizsgálása folyamatban van.
Daniel David oktatási miniszter, pszichológiaprofesszor, a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem korábbi rektora arról beszélt, hogyan lehet meggyőzni a romániai állampolgárokat arról, hogy a szélsőségesség nem megoldás.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy három közvélemény-kutató céget akkreditáltak a megismételt elnökválasztás vasárnapi második fordulójának exit poll felméréseinek elvégzésére.
Az RMDSZ-es tárcavezető videóüzenetben reagált a Románok egyesüléséért Szövetség (AUR) államfőjelöltjének, George Simionnak arra a kijelentésére, amely szerint Románia eleshet az európai uniós alapoktól.
Románia azért kényszerült a tavalyi elnökválasztás érvénytelenítésére, mert nem vezette be az EU digitális szolgáltatásokról szóló rendelete szerinti felügyeleti mechanizmust – jelentette ki Vasile Dâncu európai parlamenti képviselő.
Versenyvizsgát hirdet az Országos Egészségbiztosító Pénztár (CNAS) három meghatározott idejű IT-szakértői állás betöltésére; a felajánlott bruttó fizetés összege az országos bruttó átlagbér ötszöröse: 43 100 lej.
Háromnyelvű – magyar, román és romani nyelvű – felhívást tett közzé a magyarországi Roma Parlament (Roma Parliament - Civil Rights Movement of Hungary).
Az év első három hónapjában több mint 240 ember vesztette életét közúti balesetben, és több mint 500-an kerültek kórházba – tájékoztatott csütörtökön a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu belügyminiszter.
Nicușor Dan, Bukarest függetlenként induló főpolgármestere nyerheti meg a megismételt elnökválasztás vasárnapi második fordulóját a legfrissebb felmérés szerint.
Fokozódik a légköri instabilitás, kiadós záporok és zivatarok várhatók csütörtökön Máramarosban, a Partiumban, a Bánságban, Erdély nagy részén és a hegyekben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetéséből.
Bár Călin Georgescu, a tavalyi, érvénytelenített elnökválasztás első fordulóját megnyerő jelölt nem mondta ki egyértelműen, hogy elfogadná a miniszterelnöki tisztséget, arra engedett következtetni, hogy nem utasítaná el a felkérést.
szóljon hozzá!