Fotó: PSD
Liviu Dragnea szerint Viorica Dăncilă kormányfő „tétovázott” a parlamenti szavazással történő kormányátalakítás kezdeményezésével kapcsolatban, valószínűleg azért, mert nem volt biztos a PSD-ALDE koalíció többségében.
2019. április 26., 15:152019. április 26., 15:15
„A koalícióban és nálunk, a párton belül csaknem mindannyian úgy véltük, hogy a leghatékonyabb eljárás a parlamenten keresztül történő kormányátalakítás lenne, a kormány struktúrájának átszervezésével, és erre a kormányátszervezésre több változat is ki volt dolgozva, nem nagyon látványos változtatások, de azzal jártak volna, hogy Johannis elméletileg ne tudja többé visszautasítani a miniszterjelölteket arra hivatkozva, hogy nem oda valók. (...)
Mi, a párt, és hétfői ülésén a koalíció is dokumentáltan igazoltuk, hogy állunk a többséggel, vagyis hogy nincs ilyen téren probléma. Ez egy komoly üzenet lett volna, elsősorban a kormány erejét mutatta volna fel, bebizonyítva, hogy nem függ a Johannis játékszabályaitól, de
itt most PSD-s miniszterelnökről van szó. Ez egy olyan döntés, amit neki kell meghoznia, ő érzi, és ha fél, ha nem biztos az eljárás sikerében, akkor nem szabad eröltetni, mert a végén kiderülhet, hogy neki van igaza” – nyilatkozta az Agerpres szerint Liviu Dragnea az Antena 3 televíziócsatornának.
A PSD elnöke hozzátette, a PSD-ALDE koalíciónak a képviselőházban „nagyon egészséges” többsége van, és
Kifejtette, nem érzi „drámának” vagy „tragédiának”, hogy a miniszterelnök nem akar parlamenten keresztül történő kormányátszervezést kezdeményezni. „Ha egyszer csak úgy dönt, hogy a parlament elé jön a kormányátszervezéssel, örömmel fogadjuk és teljes biztonságban lesz, de ha az ügyvivő miniszterekkel akarja folytatni, az sem nagy probléma számunkra” – mondta Dragnea.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!