Fotó: Veres Nándor
Elkezdődött a Ghişeul.ro platform és a területi munkafelügyelőségek informatikai rendszerének összekapcsolási folyamata, amelynek lezárultával az alkalmazottak hozzá tudnak majd férni a munkaszerződésükhöz – jelentette ki Sebastian Burduja kutatásért, innovációért és digitalizálásért felelős miniszter egy csütörtöki szakmai rendezvényen.
2023. április 27., 16:592023. április 27., 16:59
2023. április 27., 17:352023. április 27., 17:35
A tárcavezető emlékeztetett, hogy a Ghişeul.ro online platform felhasználóinak a száma a két évvel ezelőtti néhány százezerről 1,7 millióra nőtt, és a minisztérium folyamatosan bővíti a szolgáltatásait. Legutóbb például lehetővé tették a hatósági erkölcsi bizonyítvány igénylését is a weboldalon keresztül – idézte az Agerpres hírügynökség a tárcavezetőt.
A miniszter elmondta, a következő időszakban lehetővé szeretnék tenni, hogy
Az új szolgáltatást a Ghişeul.ro és a területi munkafelügyelőségek informatikai rendszerének összekapcsolása teszi lehetővé – részletezte Burduja. A szakmai rendezvényen felszólaló Cristian Vasilcoiu munkaügyi államtitkár elmondta, hamarosan elkezdődik a munkafelügyelőség, a nyugdíjpénztár és a szociális kifizetési ügynökség informatikai rendszerének az összekapcsolása is. A munkaügyi minisztériumhoz tartozó intézmények digitalizálását az EU helyreállítási alapjából finanszírozzák.
Az elmúlt időszakban tetten érhető a törekvés, hogy a munkatörvénykönyvet, a munkavégzés szabályait minél rugalmasabbá tegyék – jelentette ki a Krónika által megkérdezett munkaügyi szakember.
Az otthoni vagy hibrid munkavégzés esetén megkönnyíti a hivatalos iratok rendezését a munkatörvénykönyv ettől a héttől hatályos módosítása. A Krónikának nyilatkozó szakértő szerint egyetlen akadály lehet, hogy Romániában az elektronikus aláírás még „gyerekcipőben jár”, de biztosan születik megoldás.&a
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
szóljon hozzá!