Fotó: Facebook/Dan Barna
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai be fogják nyújtani lemondásukat, hogy ne tartozzanak azok közé, akik különleges nyugdíjat fognak kapni – jelentette be hétfő esti Facebook-bejegyzésében Dan Barna pártelnök.
2020. november 24., 09:032020. november 24., 09:03
2020. november 24., 09:232020. november 24., 09:23
„A különnyugdíj az ország becsületes embereinek lekezelését jelenti. A népakaratot képviselni nem kényszermunka, hanem megtiszteltetés.
– idézi a posztot az Agerpres hírügynökség. Azt is hozzátette: az USR–PLUS pártszövetség a különleges nyugdíjak eltörléséhez fogja kötni a kormányzásban való részvételét.
Közben szintén hétfő este Marcel Ciolacu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke is bejelentette, hogy hasonlóképpen jár el.
Válaszképpen Ludovic Orban kormányfő, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke úgy reagált: „porhintés a választók szemébe” az a bejelentés egyes törvényhozók részéről, hogy mandátumuk lejárta előtt lemondanak tisztségükről, hogy ne legyenek jogosultak a különnyugdíjra.
„Nem igaz, hogy aki beadja lemondását, az nem kap különnyugdíjat. Ciolacu úr a négyévi mandátumra számított jutalékot fog kapni, egy napot leszámítva. A PSD találta fel a különnyugdíjakat. Az elmúlt törvényhozási ciklusban módosították a képviselők és szenátorok jogállásának törvényét, kiegészítve a különnyugdíjak bevezetésével. Az egyetlen párt, amely ellene szavazott, a PNL volt” – mondta Ludovic Orban.
A miniszterelnök szerint nem a törvényhozók lemondása a megoldás, hanem az, ha a parlament eltörli a különnyugdíjakra vonatkozó törvénycikkelyt.
„A romániai politikum nem akarja megnyugtatóan rendezni a különnyugdíjak kérdését, különben alkotmányos megoldást találna” – jelentette ki a Krónika megkeresésére Puskás Bálint volt alkotmánybíró.
Több erdélyi megye is érintett abban az adócsalási ügyben, amelynek során illegális sertés-forgalmazással mintegy 300 ezer lejes kárt okoztak az államkasszának.
A névtelen bejelentések lehetővé tételével, kötelező kivizsgálásukkal próbálják visszaszorítani az erőszakos cselekményeket, a zaklatást, valamint a kábítószerek és a személyi biztonságra veszélyes eszközök bevitelét a tanintézményekbe.
A Szociáldemokrata Pártot (PSD), a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és az RMDSZ-t is szívesen a leendő kormányban látná a romániai polgárok többsége, míg a Románok Egyesüléséért Szövetség (USR) kapcsán kevésbé határozott az álláspont.
Sokan azt hiszik, tudják, milyen az egyetemista élet. A „JelenLét – JövőCTRL” kutatás viszont nem benyomásokra épít: célja, hogy tűpontos kép rajzolódjon ki arról, milyen valósággal szembesülnek ma a romániai magyar fiatalok a felsőoktatásban.
Az 1920. június 4-én aláírt, az első világháborúban győztes nyugati hatalmak által Magyarországra kényszerített, az országot feldaraboló trianoni diktátumot méltatta George Simion, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke.
A nyomozó hatóságokhoz készül fordulni a védelmi minisztérium a katonai mozgósításra vonatkozó újabb hamis információk miatt.
Június 6-án, pénteken reggel 9 órakor ismét megnyitják a forgalom előtt a tél idejére lezárt Transzalpina, azaz a 67C jelzésű országút Rânca és Curpăt közötti szakaszát – tájékoztatott csütörtökön a közúti infrastruktúrát kezelő országos vállalat (CNAIR).
Kiterjesztette a nyomozást a bukaresti ügyészség a Szent Pantelimon kórház intenzív osztályán történt gyanús halálesetek ügyében; még két orvos ellen eljárás indult.
Június 6-án, pénteken ismét megnyitják a forgalom előtt a Transzfogarasi utat a Szeben megyei Bilea-tó és az Argeș megyei Piscul Negru között – jelentette be csütörtökön a közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) igazgatója.
szóljon hozzá!