Fotó: Borbély Fanni
Nem indul azonnal büntetőeljárás azok ellen a gépkocsivezetők ellen, akiknek pozitív lesz a drogtesztjük, erre csak azután kerül sor, hogy a vérvizsgálat eredménye igazolja a tiltott szer jelenlétét a szervezetükben – hangsúlyozta szombaton a Román Rendőrség.
2024. július 20., 16:192024. július 20., 16:19
A tájékoztatásban leszögezték, a Drager5000 szondával végzett tesztelést követően a rendőrök jegyzőkönyvet írnak, amely az illetékes őrsön marad mindaddig, amíg a törvényszéki orvostani intézet elküldi a vérvizsgálat eredményét (legtöbb 72 óra). Negatív eredmény esetén az ezt igazoló iratot a többi dokumentummal együtt továbbítják az ügyészségnek, amely lezárja a procedúrát, tehát nem indul büntetőeljárás a sofőr ellen.
A jogosítvány 72 órára történő bevonása a közúti közlekedést érintő potenciális veszély elhárítását szolgálja – magyarázták.
Az Agerpres hírügynökség által idézett közleményben arról is beszámoltak, hogy a Román Rendőrség vezetősége pénteken újabb távértekezletet tartott a megyei rendőrfőkapitányok, a közlekedésrendészeti osztályok vezetői és a rendőrségi szóvivők részvételével, és ismét áttekintették az új törvényi előírásokat.
Módosítja a kormány csütörtöki ülésén a közlekedésbiztonságról szóló sürgősségi rendeletet – jelentette be a kormányülés elején a miniszterelnök.
Mint ismeretes, a bukaresti kormány múlt héten módosította a közlekedésbiztonságról szóló 84-es számú sürgősségi rendeletét, az új előírások hétfőn léptek életbe. Ezek értelmében, ha a vérmintán végzett laborvizsgálat eredménye negatív vagy nem készül el 72 órán belül, a sofőr visszakapja a pozitív alkohol- vagy drogteszt vagy a tesztelés megtagadása miatt bevont jogosítványát. A 72 napos határidőt a vérminta levételétől számolják.
Az erről szóló sürgősségi kormányrendelet hatályba lépése óta négy gépkocsivezető kapta vissza a pozitív drogteszt miatt bevont jogosítványát, miután a vérvizsgálat nem igazolta tiltott szer jelenlétét a szervezetében – közölte a rendőrség illetékese.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
szóljon hozzá!