Fotó: Gov.ro
Romániának is kell alkalmazkodni a kedden életbe lépő európai uniós normákhoz a Covid-útlevelet illetően. Ezek szerint a 9 hónapnál régebbi oltási igazolvánnyal rendelkezőknek mihamarabb be kell adatni a harmadik adag vakcinát is.
2022. január 31., 16:092022. január 31., 16:09
2022. január 31., 16:182022. január 31., 16:18
Raed Arafat, az Országos Vészhelyzeti Bizottság (CNSU) vezetője hétfőn sajtótájékoztatón elmondta, hogy Romániának saját jogszabályt kell elfogadnia, miszerint életbe lépteti a február 1-jétől, azaz keddtől érvényes uniós normát.
Azok, akik ennél hosszabb ideje nem adatták be maguknak az emlékeztető vakcinát, mielőbb meg kell tenniük. Arafat szerint az országon belül egyelőre még a csak két oltással rendelkezők Covid-útlevele is érvényes marad, így ezek továbbra is felmutathatják az üzletekben, éttermekben, kulturális létesítményekben, de
A Victoria-palotában tartott sajtótájékoztatón Arafat hangsúlyozta: ezek nem romániai szabályok, hanem európai szintű törvények, melyekhez valamennyi tagállamnak alkalmazkodnia kell.
– hangsúlyozta a CNSU vezetője, hozzátéve, hogy az új rendelkezést valamennyi uniós tagállam alkalmazni fogja.
Az Európai Bizottság korábban úgy döntött, hogy az oltási igazolványokat a tagállamok az alapoltási sorozat utolsó adagjának beadásától számított kilenc hónapig fogadják el. Így aki ennél régebben kapta meg a második adag vakcinát, kénytelen lesz beadatni a harmadikat is ahhoz, hogy érvényes zöldigazolványa legyen.
Az Európai Bizottság kilenc hónapos, azaz 270 napos kötelező elfogadási időszakot határozott meg a koronavírus elleni védettséget igazoló uniós igazolványok esetében az Európai Unión belüli utazásokra vonatkozóan – közölte a brüsszeli testület kedden.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!