Fotó: Marcel Ciolacu/Facebook
Van pénze az államnak a fizetésekre és a nyugdíjakra, a pénzügyminisztériumnak van jelenleg egy csaknem 12 milliárd lejes tartaléka - nyilatkozta szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök.
2023. október 07., 16:002023. október 07., 16:00
A kormányfőt annak kapcsán faggatták erről az újságírók, hogy Marcel Boloş pénzügyminiszter sajtóértesülések szerint azt mondta egy koalíciós ülésen, hogy napok óta nem alszik, mert a vártnál alacsonyabb költségvetési bevételek miatt szeptemberben is nőtt a deficit. Ugyanakkor arra figyelmeztetett, hogy ilyen körülmények között az év végéig a minisztérium „leállíthatja a kifizetéseket”.
Ciolacu szombaton a téma kapcsán elmondta, a pénzügyminisztériumnak van egy csaknem 12 milliárd lejes tartaléka, és nem fenyegeti a fizetésképtelenség veszélye. Azt is megerősítette, hogy
„Örülök, hogy a pénzügyminiszter ilyen felelős ember, de egyáltalán nem kritikus a helyzet” – fogalmazott, hozzátéve, hogy van pénz a közalkalmazottak fizetésére és a nyugdíjakra.
Megjegyezte azonban, hogy hozzávetőlegesen 1 milliárd lejtől esett el az államkassza azáltal, hogy az ellenzék megtámadta az alkotmánybíróságon a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezetet, és emiatt
A miniszterelnök elmondta továbbá, hogy jövő héten tárgyalni fog Marcel Boloşsal, egyebek mellett a 2024-es költségvetésről is, az év végéig ugyanis el akarják fogadni a jövő évi büdzsét.
Csaknem 1,5 milliárd eurót veszíthet Románia, amennyiben november elsejéig nem sikerül végérvényesen lezárni az úgynevezett különleges nyugdíjak ügyét – kongatta meg újfent a vészharangot szerdai televíziós nyilatkozatában Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Marcel Ciolacu miniszterelnök azt mondja, január 1-jéig szeretné kihirdetni a nyugdíjtörvényt, a teljes nyugdíjreformot.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
1 hozzászólás