Fotó: Marcel Ciolacu/Facebook
Marcel Ciolacu miniszterelnök azt mondja, az RMDSZ frakcióival tartott keddi találkozón nem próbálta megszerezni a magyar érdekvédelmi szervezet támogatását a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezethez, amelyért a kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben.
2023. szeptember 20., 16:002023. szeptember 20., 16:00
A kormányfő az Agerpres hírügynökség szerint keddi sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, nem azért tárgyalt az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek törvényhozóival, hogy a támogatásukat kérje. Leszögezte: kormányfőként az a dolga, hogy egyeztessen a politikai pártok vezetőivel és a parlamenti kollégáival a törvénytervezetről.
– válaszolta Ciolacu arra a kérdésre, hogy érkezett-e már válasz az RMDSZ részéről. Hozzátette azonban, hogy reményei szerint „megfelelt az RMDSZ-es kollégák elvárásainak”, és válaszolt a felvetéseikre.
Mint ismeretes, Kelemen Hunor szövetségi elnök kedden, a kormányfővel és több miniszterrel lezajlott találkozó után kijelentette: az RMDSZ nem ért egyet azzal, hogy a kormány beavatkozzon a helyi hatóságok munkájába és kulturális intézményeket vonjon össze, a vezetői tisztségek számát pedig egységesen kellene csökkenteni a közszférában.
Az RMDSZ elnökével és frakcióival találkozik kedden a parlamentben Marcel Ciolacu kormányfő.
A kormánynak figyelembe kell vennie a helyi autonómia elvét – szögezte le Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke, miután kedden a parlamentben a kabinet által tervezett megszorító intézkedésekről egyeztetett Marcel Ciolacu miniszterelnökkel.
A szélsőjobboldali Fiatal Emberek Pártjának (POT) elnöke, Anamaria Gavrilă pénteken felszólította Nicușor Dan független elnökjelöltet, hogy közölje: szenved-e valamilyen mentális zavarban.
A Romgaz román állami földgázvállalat bírósági keresetet nyújtott be, amelyben a Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet romániai fiókintézménye, a Greenpeace CEE (Central Eastern Europe) Alapítvány feloszlatását kéri.
A választási részvétel lesz a döntő tényező az elnökválasztás második fordulójában – vallja Remus Ștefureac, az INSCOP közvélemény-kutató intézet igazgatója.
A jövendőbeli kormány megalakulhat széles többséggel, de meghatározott időre lehetne szó technokrata kormányról is – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, hangsúlyozva azonban, hogy pártja nem venne részt egy kisebbségi kormányban.
Nicușor Dan, Bukarest függetlenként induló főpolgármestere minimális, hibahatáron belüli eredménnyel vezet George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje előtt.
Botrányt okozott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje, miután autistának nevezte ellenfelét, Nicușor Dant, akivel a vasárnapi második fordulóban csap össze az elnöki tisztségért.
Nem túlzás kijelenteni: sorsdöntő választásra várják a romániai választópolgárokat a megismételt államfőválasztás második fordulójában vasárnap.
Daniel David oktatási miniszter, pszichológiaprofesszor, a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem korábbi rektora arról beszélt, hogyan lehet meggyőzni a romániai állampolgárokat arról, hogy a szélsőségesség nem megoldás.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy három közvélemény-kutató céget akkreditáltak a megismételt elnökválasztás vasárnapi második fordulójának exit poll felméréseinek elvégzésére.
Az RMDSZ-es tárcavezető videóüzenetben reagált a Románok egyesüléséért Szövetség (AUR) államfőjelöltjének, George Simionnak arra a kijelentésére, amely szerint Románia eleshet az európai uniós alapoktól.
szóljon hozzá!