Fotó: Videófelvétel
Hivatali visszaélés és szolgálati titok felfedése miatt büntetőeljárás indult azon két rendőr ellen, aki még két hónappal ezelőtt megállította Daniel Horodniceanu ügyész, a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) alelnöke autóját.
2023. július 07., 10:492023. július 07., 10:49
Ezt a rendőrök mindennapjairól és a rendőri munka kulisszatitkairól szóló bejegyzései révén országos népszerűségre szert tett brassói rendőr, Marian Godină tudatta a közösségi oldalán csütörtökön este.
Mert nem értem, hogy egy rendőr miért kockáztatná az állását, és miért kockáztatná, hogy nyomozás induljon ellene, amikor ugyanolyan könnyen megbírságolhatna néhány balekot, és elnézhetné az e földi kisistenek hada által elkövetett vétségeket. Másfelől csodálkozom, hogy ezt a Horodniceanut miért nem zárták még ki az igazságszolgáltatásból, és megígérem neki, hogy szemmel fogom tartani ezt az ügyet, és megírok mindent, ami történik” – írta Godină.
Később azt is tudatta, hogy
Azt vizsgálják, hogy ők készítették és hozták nyilvánosságra az incidensről szóló videót, vagy más.
Mint arról beszámoltunk, Horodniceanut – aki korábban a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) főügyésze volt – egy Iaşi megyei községben állították le a rendőrök, mert nem jelezte előzési szándékát. A Iaşi megyei rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az eset május 5-éről 6-ára virradóan történt Schitu Duca községben. A járőröző rendőrök megállították Daniel Horodniceanut, mert nem jelzett, mielőtt előzésbe kezdett volna. A rendőrök közölték vele, hogy szabálysértést követett el, és figyelmeztetésben részesítették. Ezt követően nyilvánosságra került egy videofelvétel, amelyen
Az ügy miatt az Igazságügyi Felügyelet bejelentette, hogy fegyelmi eljárást indított Horodniceanu ellen.
A felügyelet közleményében hangsúlyozzák: az ügyész fegyelmi vétséget követett el, amikor emelt hangon, fölényeskedő hangnemben beszélt az őt megállító közlekedési rendőrökkel, és agresszív, megfélemlítő magatartást tanúsított velük szemben.
A jelentést az Igazságügyi Felügyelet elküldi a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének, amelynek döntenie kell majd Horodniceanu megbüntetéséről vagy felmentéséről.
Keddi ülése után a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) állásfoglalást tett közzé, amely szerint a bírák és ügyészek bérezése és nyugdíjazásuk rendszere nem kiváltság, hanem a jogállásuk alapvető eleme.
Elena Udrea feltételes szabadlábra helyezéséről döntött kedden a ploiești-i bíróság. Az ítélet nem jogerős. A volt turisztikai minisztert jelenleg a ploiești-i megyei sürgősségi kórházban ápolják, miután vasárnap egy epehólyagműtéten esett át.
Volt szovjet tagköztársaságokból származó külföldieknek román személyazonossági iratokat kiállító bűnszövetkezet tagjaira csaptak le kedden a hatóságok Botoșani megyében – közölte a román legfőbb ügyészség.
A közigazgatási és területi reformot a politikai pártok reformjának kell kísérnie – fogalmazta meg Radu Burnete gazdasági és társadalmi kérdésekben illetékes elnöki tanácsadó.
Az alkotmánybíróság arra készül, hogy fejenként 180 ezer lejes juttatást biztosítson annak a három alkotmánybírónak, akinek most jár le a kilenc éves mandátuma. Értesült a<a href="https://www.g4media.ro/surse-curtea-constitutionala-pregateste-indemnizatii-de-cate-180-000-de-lei-pentru-cei-trei-judecatori-care-isi-termina-mandatul-desi-guvernul-a-interzis-astfel-de-plati-in-sistemul
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
szóljon hozzá!