Adrian Ţuţuianu szerint Romániának mindent meg kell tennie biztonsága növelése érdekében
Adrian Ţuţuianu védelmi miniszter szerint „egyáltalán nem volt helyénvaló” az orosz miniszterelnök-helyettes reakciója, amely azt követően érkezett, hogy Románia nem engedte be légterébe a Dmitrij Rogozint szállító repülőgépet.
2017. július 29., 14:322017. július 29., 14:32
2017. július 29., 14:522017. július 29., 14:52
Mint ismeretes, az orosz miniszterelnök-helyettest is szállító gép Chişinăuba tartott pénteken, a bukaresti hatóságok azonban nem engedték, hogy áthaladjon a román légtéren. Erre való reakcióként Rogozin azt írta Twitter-bejegyzésében, hogy ezzel a döntéssel Románia nők és gyermekek életét sodorta veszélybe. „Minszkig volt elég az üzemanyagunk. Készüljetek fel a válaszlépésre, gazemberek” – állt még a bejegyzésben.
A román tárcavezető hozzátette, ez az eset is megerősítette ama meggyőződését, miszerint a Fekete-tengeri térség biztonsági helyzete kötelezi Bukarestet a NATO keleti szárnyának megerősítésére, a haderőfejlesztést célzó megfelelő beszerzésekre". Arra a kérdésre, hogy e kijelentések alapján kell-e tartania valamitől Romániának, a védelmi miniszter kitérő választ adott.
„Úgy vélem, nekünk a saját dolgainkkal kell törődnünk, biztosítsuk a gazdasági növekedést, és közben tegyünk meg mindent biztonságunk növelése és az esetleges ellenséges tettek elrettentése érdekében. (...) Úgy gondolom, tévedés lenne a részünkről, ha megpróbálnánk túlszárnyalni másokat nyilatkozatokban" – idézte az Agerpres hírügynökség Ţuţuianut.
Állampolitikává emelné Romániában Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének bizonyos álláspontjait George Simion. Eközben Nicușor Dan úgy véli, Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni „jó gyakorlat modellje”.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerdán kijelentette, hogy Románia nem engedhet meg magának „kalandokat” és előre hozott választásokról szóló vitákat.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltje, George Simion „jó ötletnek” tartja, hogy többségi állami tulajdonban legyenek a természeti erőforrások, a talajvagyon és az altalajkincsek, valamint a stratégiai vállalatok.
szóljon hozzá!