Savanyú a szőlő. Lia Olguța Vasilescu nem érti, miért utasította el az államfő két ízben is miniszteri kinevezését
Fotó: Psd.ro
Klaus Johannis államfőnek semmilyen törvényes oka nincs visszautasítani miniszteri kinevezésemet – jelentette ki csütörtökön Lia Olguţa Vasilescu.
2019. január 10., 17:352019. január 10., 17:35
„Semmilyen törvényes oka nincs az elutasításoknak, sem ami a szállításügyi, sem ami a fejlesztési miniszteri tisztségeket illet. A miniszteri egyébként is politikai tisztség, amelyre a választásokon győztes párt nevesíti emberét. (...) Ami engem illet, polgármesterként éppen elég infrastruktúrával kapcsolatos problémát kellett hogy megoldjak, még egy szállítási cég is volt az alárendeltségemben. Pontosan ugyanannyi tapasztalatom van, mint Klaus Johannisnak, mindketten polgármesterek voltunk, a különbség csak az, hogy én egy kétszer akkora várost vezettem, mint ő” - mondta el Vasilescu a România TV-nek adott telefonos interjújában. Hozzátette:
Vasilescu „abszurdnak” nevezte, hogy amikor az államfő az ő kinevezését elutasította, másik hat minisztert mindenféle probléma nélkül kinevezett. A Johannis indoklásával kapcsolatban úgy fogalmazott: „írt ő is valamit, hogy ne mondják, hogy nem tett eleget az alkotmánybíróság kérésének, és nem indokolja meg döntését”.
Hozzátette: a Szociáldemokrata Párt (PSD) az elnök indoklására várt, és „megfelelő módon reagál majd rá”.
Klaus Johannis államfő Viorica Dăncilă miniszterelnöknek címzett csütörtöki levelében indokolta meg, miért utasította el előbb Lia Olguţa Vasilescu és Ilan Laufer, majd Vasilescu és Mircea Drăghici kinevezését a szállításügyi, illetve a regionális fejlesztési minisztérium élére.
Klaus Johannis román államfő szerint nem tesznek eleget a hatályos törvényekben megszabott összeférhetetlenségi feltételeknek, illetve alkalmatlanok a tisztségre a Viorica Dăncilă kormányfő által javasolt miniszterjelöltek.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!