Fotó: Presidency.ro
Feljelentte kedden a legfőbb ügyészségen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője, Dan Tanasă Klaus Iohannist az államfő külföldi látogatásainak „túlzott” költségei miatt.
2024. február 06., 15:272024. február 06., 15:27
2024. február 13., 08:012024. február 13., 08:01
Az ellenzéki párt magyargyűlölete miatt hírhedt politikusa hivatali visszaélés, közpénzek eltérítése, sikkasztás és hivatali tisztség bitorlása gyanújának kivizsgálását kéri az ügyészségtől.
Dan Tanasă
Az AUR képviselője a legfőbb ügyészségnél azt nyilatkozta a sajtónak, hogy az államfő külföldi útjairól megjelent tényfeltáró anyagok ügyészségi kivizsgálást érdemlő információkat is tartalmaznak, ezért tett feljelentést az ügyben. Szerinte meg kell vizsgálni, hogy a külföldi látogatások megszervezésekor betartották-e az illetékesek a közbeszerzéseket szabályozó törvényeket, illetve azt, hogy mi indokolta a repülőutakat megszakító nagyszebeni leszállásokat.
– fogalmazott a politikus.
Az Agerpres érdeklődésére az elnöki hivatal képviselői azt nyilatkozták, hogy
Mint arról beszámoltunk, az államfő külföldi útjai már régóta viták kereszttüzében állnak, elsősorban azért, mert az úti költségekre vonatkozó kérdéseket rendszerint azzal hárítják el, hogy minősített információról van szó. Mindezt olyan körülmények között, hogy az elnöki utakra rendszerint luxusgépeket bérelnek.
A téma azt követően került ismét terítékre, hogy Iohannis tavaly afrikai körutazáson vett részt.
A négyállomásos, Kenyát, Tanzániát, a Zöld-foki Köztársaságot és Szenegált érintő afrikai körút ráadásul már csak azért is vitatott, mivel nem egyértelmű, hogy valóban jár-e érdemi politikai vagy gazdasági haszonnal Románia számára.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
szóljon hozzá!