Fotó: Román Rendőrség
Halálra késeltek Suceava megyében egy rendőrt. A jelek arra utalnak, hogy Sorin Vezeteu rendőrtiszt gyilkosa egy 23 éves visszaeső bűnöző. A tettest őrizetbe vették.
2017. július 21., 10:502017. július 21., 10:50
A tragédia híre a román rendőrség Facebook-oldalán jelent meg először. Carmen Dan belügyminiszter ezt követően saját Facebook-oldalán is részvétet nyilvánított Sorin Vezeteu családjának, hozzátéve, hogy a tettest elfogták.
Az Agerpres beszámolója szerint a Suceava megyei vasúti rendőrőrs szolgálatot teljesítő alkalmazottját csütörtök este, Burdujeni település pályaudvarán hátba támadta a tettes, több késszúrást ejtve nyakán és testén. A szemtanúk szerint a rendőr igyekezett védekezni, de
A helyszínre kisiető mentősök már csak a halál beálltát tudták megállapítani.
A gyilkosság után rövid időn belül elfogták a 23 éves gyanúsítottat, aki hivatalos források szerint visszaeső bűnöző, és Spanyolországban testi bántalmazás miatt már volt börtönben. A tettes a közelmúltban érkezett vissza Romániába. Sorin Vezeteu 38 éves volt, két – egy 5 éves és egy 7 éves – gyermek édesapja.
Továbbra is a hadseregben bíznak a leginkább a romániai polgárok – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Fényképezkedni és nagyvadat etetni állt meg a Transzfogarasi úton az az olasz motorkerékpáros, akivel csütörtökön végzett a medve.
Összesen 112 medve él a Transzfogarason azon a környéken, ahol a nagyvad megölt egy motorost csütörtökön – közölte a Romsilva állami erdészet.
Nem született konkrét döntés arról, hogy az alkotmánybíróság azon három tagja, akinek mandátuma idén jár le, fejenként 180 ezer lejes juttatást kapjon – közölte csütörtökön Marian Enache, a taláros testület ügyvivő elnöke.
Közzétette csütörtökön az oktatási minisztérium a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájának eredményeit.
Medve végzett egy olasz turistával a Transzfogarasi út Argeș megyei szakaszán – közölték a hatóságok csütörtökön.
Az ország nyugati és déli részénem 15 megyéje elsőfokú, vagyis sárga figyelmeztetés alatt áll kánikula miatt a csütörtöki nap folyamán.
Védelmi fejlesztésekre szánt pénzekből építhet autópályákat Románia a NATO azon tervével összhangban, hogy háború esetén gyors folyosókat hozzon létre a páncélos egységek mozgásának megkönnyítésére.
Ilie Bolojan kormányfő szerdán bejelentette, hogy új vezetőséget nevezett ki az országos adóhatóság (ANAF) élére.
szóljon hozzá!