Diana Şoşoacă diktátornak tartja Klaus Iohannis államfőt
Fotó: Grigore Popescu/Agerpres
Az SOS Románia párt és a Fiatal Emberek Pártja (POT) egyaránt úgy döntött, hogy nem vesz részt a Cotroceni-palotában a miniszterelnök kijelöléséről szóló konzultációsorozaton.
2024. december 22., 14:452024. december 22., 14:45
Az SOS Románia elnöke, Diana Şoşoacă a parlamentben tartott sajtótájékoztatóján elmondta, hogy „hivatásos bűnözőnek” és diktátornak tartja Klaus Iohannis államfőt, aki szerinte államcsínyt hajtott végre. „Az SOS Románia tiszteletben tartja az alkotmányt és az ország törvényeit, (...) nem vesz részt ezeken az álkonzultációkon, mert itt súlyos bűncselekmények történtek, és mi soha nem leszünk bűnrészesek” – jelentette ki a politikus.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion bejelentette, hogy pártja nem vesz részt a Cotroceni-palotában zajló konzultációkon, mert nem ismeri el legitim államfőnek Klaus Iohannist.
A Fiatal Emberek Pártjának elnöke, Anamaria Gavrilă azzal indokolta Facebook-oldalán a POT távolmaradását a konzultációkról, hogy a részvételükkel legitimálnának egy „erkölcstelen bűnözőt”.
„A Cotroceni mai döntései ezért illegitimek és érvénytelenek” – idézte az Agerpres a politikust.
Az utóbbi időszak meteorológiai jelenségei aggasztóak, és mivel a május 26-ig mért csapadékmennyiség eléri a 103 litert négyzetméterenként szemben a sokéves átlagnak számító 66,5 literes átlaggal és a következő napokban is heves esőzések várhatók.
Május utolsó hetében marad a hűvös időjárás, de június elején elkezd felfelé kúszni a hőmérők higanyszála, a nyár első hónapjában pedig már az átlagosnál melegebb lesz a hőmérséklet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat friss előrejelzéséből.
Államfői külsőségeket idéző környezetben rögzített beszédet tett közzé az elnökválasztáson alulmaradt George Simion hétfőn este, miután a nap folyamán a választást megnyerő Nicușor Dan letette a hivatali esküt.
Románia számára rendkívül fontos a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) való csatlakozás – jelentette ki kedden a Román Akadémia székhelyén Daniel David oktatási miniszter.
Kiterjesztette a tavalyi, érvénytelenített elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali jelölt, Călin Georgescu elleni büntetőeljárást a legfőbb ügyészség, miután az szélsőjobboldali személyiségektől idézett egy televíziós műsorban.
Károly király levelet küldött Nicușor Dan új román államfőnek, amelyben azt üzeni neki, hogy az ő vezetése alatt a két ország közötti kapcsolat nem csak virágozni fog, de közös törekvéseikben is egységesek maradnak.
Több mint 7700 fogyasztó maradt áram nélkül keddre virradóan a rossz idő miatt – közölte az energiaügyi miniszter a közösségi médiában.
Bár korábban arról volt szó, hogy már kedden elkezdődhetnek az egyeztetések Nicușor Dan új államfő és az „Európa-barátnak” nevezett pártok között a lehetséges koalícióról, az egyeztetések csak szerdán kezdődnek.
Hogyan él most egy magyar egyetemista Erdélyben? Meddig tart ki a szülőktől kapott támogatás, az ösztöndíj vagy az a szerény fizetés, amit egy egyetemista megkereshet? Milyen jövőt lát maga előtt egy erdélyi magyar fiatal – ha egyáltalán lát?
Călin Georgescu, a tavalyi, érvénytelenített elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali, összeesküvéselmélet-hívő jelölt bejelentette, hogy visszavonul a politikától.
szóljon hozzá!