Fotó: Pixabay
Összesen 15 millió lej értékben szabott ki bírságot az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) 2019 és 2022 között.
2022. szeptember 19., 18:162022. szeptember 19., 18:16
2022. szeptember 19., 18:492022. szeptember 19., 18:49
A hatóság hétfői közleménye értelmében 2018-tól 68 vizsgálatot kezdeményeztek vagy folytattak le a nagykereskedelmi villamosenergia- és földgázpiac szereplőinél (földgáz- és villamosenergia-termelők, -kereskedők és -szolgáltatók, rendszerüzemeltetők), és ezek közül 49 zárult le eddig.
Az esetek többségében az Európai Parlament és a Tanács nagykereskedelmi energiapiacok integritásáról és átláthatóságáról szóló 1227/2011-es rendeletének (REMIT) tiszteletben tartását ellenőrizték, különös tekintettel ennek 5. cikkére, amely tiltja a piaci manipulációt.
A megbírságolt vállalatok között van a MET Romania, a Petosolar, a Qmb Energ, a Nova Power and Gas, az Aderro, az A Energy Inds, az EFT Furnizare, a Transformer, az Electromagnetica, a Monsson és az Alive Capital.
Jelenleg 19 kivizsgálás van folyamatban, ezek közül 14 a villamosenergia-, öt a földgázszektorban tevékenykedő vállalatoknál – írja az Agerpres. Az ANRE emlékeztet, hogy 2020-tól szigorították a piaci manipuláció esetén kiszabható büntetést, a szabályszegő vállalatok éves forgalmuk 5-10 százalékának megfelelő bírsággal sújthatók.
A jelenlegi nehéz időszakban nem kérnek az új ügyfelekből a földgázszolgáltatók, a végső szolgáltatói státusz pedig akkora terhet jelent számukra, hogy mindent megpróbáltak bevetni, hogy ne rájuk essen a választás.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
Hétfő délutántól autópályán lehet eljutni Curtea de Argeștől a Fekete-tenger partján fekvő Konstanciáig – írta vasárnap a Facebook-oldalán a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Mentők szállították kórházba vasárnap reggel a târgșori női börtönből az erős hasi fájdalmakra panaszkodó Elena Udreát – értesült az Agerpres.
szóljon hozzá!