Emilia Şercan
A képviselőház emberjogi bizottsága elé várják Emilia Şercan újságírónőt, az országos rendőrség parancsnokát és a katonai hírszerzés (DGIA) vezetőjét – jelentette be kedden Violeta Alexandru független képviselő a Facebookon.
2022. április 05., 17:082022. április 05., 17:08
„Ha hagyjuk telni az időt anélkül, hogy fény derülne arra, mi történik Emilia Şercannal, az ügyre a hallgatás leple fog borulni.
– írta Violeta Alexandru, aki a Ludovic Orban által alapított Jobboldal Ereje parlamenti képviselőivel közösen indítványozta, hogy az emberjogi bizottság elé hívják az érintetteket, azaz Emilia Şercant, valamint a rendőrség parancsnokát és a katonai hírszerzés parancsnokát – írja az Agerpres.
Emilia Şercan egy Facebook-bejegyzésben azt írta,
Az újságíró állítása szerint a rendőrség kiszivárogtatott bizonyítékokat, amelyeket ő maga adott át nekik, amikor feljelentést tett egy őt ért fenyegetés ügyében, és amelyeket később kompromittáló anyagként próbálták meg felhasználni ellene. A bizonyítékok kiszivárogtatását február 18-án jelentette, de azóta sem hallgatták még ki az ügyben, és csaknem három hétig a feljelentése nyomán nyitott bűnvádi dosszié számát sem közölték vele.
Ugyanakkor a belügyminisztérium keddi közleményében leszögezi, hogy
A belügyminisztérium az Emilia Şercan újságírónőt ért fenyegetésekkel kapcsolatos ügyben adott ki közleményt.
„Szilárdan támogatjuk a sajtószabadságot és minden ember szólásszabadságát. Ugyanakkor elutasítunk minden, az újságírók megfélemlítésére irányuló cselekedetet, támogatjuk az újságírói függetlenséget” – szögezi le a belügyi tárca, reményét fejezi ki, hogy az illetékes szervek mielőbb fényt derítenek az esetleges bűncselekményekre.
A belügyminisztérium erre úgy reagált, hogy a rendőrségi nyomozók az ügyész irányítása alatt dolgoznak,
Hozzátette, az újságírónő tevékenysége serkentőleg hat az Alexandru-Ioan Cuza Rendőrakadémián megkezdődött reformfolyamatokra, és a belügyminisztérium mindig nyitott a sajtó érdeklődésére, mert a média tevékenysége „jó hatással van az intézményre.”
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
Hétfő délutántól autópályán lehet eljutni Curtea de Argeștől a Fekete-tenger partján fekvő Konstanciáig – írta vasárnap a Facebook-oldalán a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Mentők szállították kórházba vasárnap reggel a târgșori női börtönből az erős hasi fájdalmakra panaszkodó Elena Udreát – értesült az Agerpres.
szóljon hozzá!