Fotó: Veres Nándor
Az országos vészhelyzeti bizottság jelenleg nem fontolgatja az oltatlan személyek vesztegzár alá helyezését, sem pedig a koronavírus elleni oltás kötelezővé tételét – közölte Raed Arafat péntek esti sajtótájékoztatóján.
2021. november 19., 18:492021. november 19., 18:49
2021. november 19., 18:502021. november 19., 18:50
Az országos katasztrófavédelem vezetője azt mondta, az elmúlt időszak megszorításainak, valamint a lakossági átoltottság növekedésének köszönhetően csökkentek az esetszámok, így a hatóságok jelenleg nem tárgyalnak arról, hogy karantént rendelnének el az oltatlan személyek esetében, vagy hogy kötelezővé tennék a vakcina felvételét.
Andrei Baciu egészségügyi államtitkár ugyanakkor azokról az országokról beszélt, ahol ilyen intézkedésekhez folyamodtak a hatóságok. Baciu kifejtette, ezekben az államokban aggasztóvá vált a járványhelyzet, és a szakemberek úgy ítélték meg, hogy szigorú járványügyi intézkedésekre van szükség a vírus megfékezése érdekében.
Teljes lezárás vár Ausztria lakosságára a koronavírus-járvány újabb berobbanása miatt, az országban a védőoltást is kötelezővé teszik jövő év februárjától.
Az elmúlt 24 órában 90 476 személy kapta meg Romániában a Pfizer-BioNTech, a Moderna, az AstraZeneca vagy a Johnson&Johnson koronavírus elleni vakcináját – derül ki a koronavírus elleni oltási kampányt koordináló országos bizottság (CNCAV) pénteken ismertetett adataiból. A tájékoztatás szerint 24 630 személynek az első, 37 827-nek a második, 28 019-nek a harmadik dózist adták be.
Az elmúlt 24 órában 51 mellékhatást regisztráltak a vakcina beadását követően, hét helyi, 44 általános jellegű volt. Az oltáskampány kezdetétől összesen 19 205 esetben jegyeztek mellékhatást a koronavírus elleni vakcina beadása után, ezek közül 2069 lokális, 17 136 általános jellegű volt – írja az Agerpres.
Állampolitikává emelné Romániában Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének bizonyos álláspontjait George Simion. Eközben Nicușor Dan úgy véli, Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni „jó gyakorlat modellje”.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerdán kijelentette, hogy Románia nem engedhet meg magának „kalandokat” és előre hozott választásokról szóló vitákat.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltje, George Simion „jó ötletnek” tartja, hogy többségi állami tulajdonban legyenek a természeti erőforrások, a talajvagyon és az altalajkincsek, valamint a stratégiai vállalatok.
szóljon hozzá!