Fotó: Haáz Vince
Kitartanak az iskolák február 8-ai nyitása mellett a bukaresti hatóságok, ehhez azonban arra van szükség, hogy ne nőjön a koronavírussal fertőzöttek száma. Florin Cîţu miniszterelnök szerint ugyanakkor napi 150 000 személy beoltására is lehetőség lenne, ha rendelkezésre állna kellő mennyiségű vakcina.
2021. január 20., 08:172021. január 20., 08:17
„Az esetszámcsökkenésnek nem szabad becsapnia, nem mondhatjuk azt, hogy minden rendben van. Főként amiatt, hogy több országban is tarol már az új vírustörzs. A mi álláspontunk a létező intézkedések fenntartása” – jelentette ki Raed Arafat katasztrófavédelemért felelős államtitkár a román közszolgálati televízió (TVR) kedd esti műsorában.
– tette hozzá az egészségügyi szakember, aki szerint „láttuk már, hogy nagyon gyorsan, 2–3 hét alatt el lehet jutni a normalitástól egy újabb hullámig”.
A 2020–2021-es tanév második félévétől, vagyis február 8-ától visszatérhet a diákok nagy része az iskolapadokba, és megnyithatnak az óvodák is, amennyiben addig nem súlyosbodik a járványhelyzet – ez a döntés született csütörtökön délután a Cotroceni-palotában megtartott tanácskozáson.
Emlékeztetett: a korábbi döntésnek megfelelően a hatóságok február másodikán hoznak döntést a témában.
Klaus Iohannis államfő úgy nyilatkozott kedden, hogy nagyon sokan szeretnék beoltatni magukat a Covid-19 ellen, és a következő napokban több oltásközpontot is üzembe fognak helyezni az országban. Közben egyes erdélyi megyékben egyáltalán nem lehet időpontot foglalni, máshol pedig több ezer szabad hely van.
– hangsúlyozta Cîţu. Hozzáfűzte: mindez az oltási kampány és a járványhelyzet alakulásán múlik. A kormányfő jelezte egyúttal, hogy
Egyértelműen biztosít előnyöket Raed Arafad katasztrófavédelemért felelős belügyi államtitkár szerint a koronavírus elleni oltás. Az egészségügyi szakember azt mondja, a jelenleg rendelkezésre álló információk szerint a vakcina 6–8 hónapig biztosíthat immunitást.
„A kormány célja, hogy szeptemberig legalább 10,4 millió román állampolgár kapja meg az oltást, az emlékeztető oltással együtt” – idézi az Agerpres hírügynökség Florin Cîţu kedd esti kijelentését.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
Idén októberben 4 706 791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28 077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban. Az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Az elmúlt 24 órában 693 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 327-et gyorshajtás, 58-at alkohol, 13-at kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott vasárnap a Román Rendőrség.
Ludovic Orban volt miniszterelnök sajátos módon próbál szavazatokat gyűjteni magának a romániai államfőválasztás november 24-én rendezendő első fordulója előtt.
A meteorológusok vasárnap mérsékelt esőzésekre és akár 50 kilométeres óránkénti széllökésekre figyelmeztetnek az ország déli, délkeleti és helyenként a középső részén.
A romániai közintézményeknél és hatóságoknál 2024 szeptemberében 1 266 808 volt a betöltött álláshelyek száma, 1413-mal kevesebb, mint az előző hónapban, és az alkalmazottaknak több mint 63 százaléka a központi közigazgatásban dolgozott.
Súlyos közúti baleset történt szombaton Suceava megyében, az ütközés során öt ember – köztük egy gyermek – életét vesztette, ketten súlyos sérülést szenvedtek.
Az idei év első kilenc hónapjában a Román Rendőrség szervezett bűnözés elleni osztályának munkatársai a DIICOT ügyészeivel együtt több mint 700 operatív akciót hajtottak végre a kábítószer-kereskedelem elleni küzdelem terén.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szombaton sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki a megerősödött szél miatt öt megyére, és egy szintén sárga jelzésű figyelmeztetést heves havazás miatt további öt megyére.
Már a schengeni csatlakozás témája is vita tárgyává vált a választási kampány hevében egymást ostorozó koalíciós partnerek, a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) között.
szóljon hozzá!