Fotó: MAE
Románia és Bulgária mielőbbi schengeni csatlakozását és a keleti partnerség megerősítését sürgette hétfőn bukaresti találkozóján Ekaterina Zaharieva bolgár, Nikosz Kociasz görög és Teodor Meleșcanu román külügyminiszter.
2018. március 12., 22:532018. március 12., 22:53
Az unió soros elnökségét ellátó Bulgária képviselője azt hangoztatta: nemcsak a két érintett ország, hanem az egész Európai Unió biztonságát erősítené Románia és Bulgária felvétele a schengeni övezetbe. A két ország határrendészeti szervei bebizonyították, hogy képesek megvédeni Európa határait – tette hozzá.
A három külügyminiszter közös bukaresti sajtóértekezletén Zaharieva a Duna-stratégia és más regionális projektek kiemelt uniós finanszírozását szorgalmazta arra hivatkozva, hogy ezek nélkül ezek a térségek sokkal nehezebben tudnának felzárkózni.
A házigazda román külügyminiszter beszámolója szerint a háromoldalú találkozón a Nyugat-Balkán, a Fekete-tenger, a Duna-mente és a Közel-Kelet időszerű kérdései szerepeltek napirenden. Elmondása szerint a résztvevők egyetértettek abban, hogy az Európai Uniónak erősítenie kell kapcsolatait a keleti szomszédságában található partnereivel: Örményországgal, Azerbajdzsánnak, Georgiával, Moldovával, Ukrajnával és Fehéroroszországgal.
– szögezte le Meleșcanu.
A román külügyminiszter bejelentette: a regionális közlekedési és energetikai kapcsolatok fejlesztése érdekében hamarosan bolgár–román közös kormányülést, illetve egy görög–bolgár–szerb–román regionális kormányközi találkozót is megszerveznek.
Pete Hegseth védelmi miniszter nem tájékoztatta a Fehér Házat, mielőtt a múlt héten engedélyezte az Ukrajnába irányuló fegyverszállítmányok szüneteltetését, ami a kormányzaton belül nagy kavarodást váltott ki – közölte a CNN öt, a
Átadta kedden megbízólevelét Nicuşor Dan államfőnek Magyarország új romániai nagykövete, Kissné Hlatki Katalin.
Ilie Bolojan román miniszterelnök kedd este megbeszélést folytatott ukrán kollégájával, Denisz Smihallal a háborúról és annak regionális hatásairól, valamint az ukrajnai román kisebbség jogairól.
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerint Izrael állam történelme során soha nem volt olyan fokú az összehangoltság, együttműködés és bizalom az Egyesült Államokkal, mint jelenleg.
Donald Trump lehetőségként tekint az Oroszország elleni további súlyos szankciókról szóló, az amerikai szenátus előtt lévő törvényre – az amerikai elnök erről kedden kabinetjének nyilvános ülésén beszélt a washingtoni Fehér Házban.
Brüsszel beverte a szöget a gazdák koporsójába, hiszen olyan kereskedelmi megállapodást kötött Ukrajnával, amely több mezőgazdasági termék esetében magasabb vagy korlátlan importot engedélyez – közölte közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter.
Az Ukrajnába irányuló fegyverszállítások „az ellenségeskedések folytatásának” kedveznek – így kommentálta kedden Oroszország, hogy Donald Trump amerikai elnök közölte: az Egyesült Államok további fegyvereket küld Kijevnek.
A gázai háború befejezéséről szóló tárgyalások „nagyon jól haladnak” – jelentette ki hétfőn este Donald Trump amerikai elnök, miután Washingtonban fogadta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
Az Európai Bizottság elleni bizalmatlansági indítvány szélsőségesek legrégibb kézikönyvéből származik, célja a társadalom megosztása, a demokráciába vetett bizalom aláásása – jelentette ki a brüsszeli testület elnöke hétfőn Strasbourgban.
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy további védelmi fegyvereket tervez küldeni Ukrajnának, miután kormánya a múlt héten leállított bizonyos szállítmányokat.
szóljon hozzá!