Fotó: Pinti Attila
A romániaiak többsége úgy véli, hogy az utóbbi hónapokban hamis híreknek és félretájékoztatásoknak volt kitéve – derül ki az INSCOP közvélemény-kutató intézet szerdán közzétett felméréséből.
2021. március 31., 14:402021. március 31., 14:40
2021. március 31., 14:442021. március 31., 14:44
A megkérdezettek 55%-a válaszolta azt, hogy az utóbbi hónapokban nagymértékben és nagyon nagy mértékben ki volt téve a hamis híreknek és félretájékoztatásnak, 42,5%-a pedig azt, hogy kis mértékben vagy egyáltalán nem. 2,5 százalék nem tudott vagy nem akart válaszolni a kérdésre.
32,2% szerint ez csak kis és nagyon kis mértékben igaz, 4,8% szerint pedig egyáltalán nem. 4,7 százalék nem akart vagy nem tudott válaszolni erre a kérdésre – közölte az Agerpres.
Arra a kérdésre, hogy meglátásuk szerint melyik az az ország vagy szervezet, amely leginkább támogatja a propagandát, és hamis híreket terjeszt az országban,
A válaszolók 1,6%-a úgy véli, hogy egy másik ország, 19,4% pedig nem tudott vagy nem akart válaszolni.
A felmérésből az is kiderül, hogy a lakosság 60,7 százaléka inkább nem bízik, mint bízik a televíziós csatornákon közzétett információkban, míg 36,3 százalék inkább bízik azokban. 3% nem adott választ. Ugyanakkor a megkérdezettek 67,7%-a inkább nem bízik, mint bízik a különböző médiaorgánumok internetes oldalain megjelenő információkban, 21,8% pedig inkább megbízik azokban. 10,7% nem tudott vagy nem akart válaszolni.
10,1% nem válaszolt a kérdésre. A rádióadókon sugározott információkkal kapcsolatban 44,9% mondta azt, hogy inkább nem bízik, 40,6% pedig inkább bízik ezekben, 14,5% nem válaszolt.
Összehasonlítva az információs csatornákat, a románok 40,6%-a mondta azt, hogy inkább bízik a rádióban hallott információkban, 36,3% inkább a televíziós csatornák által közzétett információkban, 21,8% a médiaorgánumok internetes oldalain fellelhető információkban és 18,9% a közösségi oldalakon futó információkban.
A közvélemény-kutatás március 1-je és 12-e között készült, 1100 személy megkérdezésével. A hibahatár plusz/mínusz 2,95 százalék.
Egy ember életét vesztette szombaton egy robbanásban, amely az A7-es autópálya munkatelepén történt, a Prahova megyei Dumbrava település térségében.
Az év első kilenc hónapjában a rendőrök 10 246 ideiglenes távoltartási parancsot adtak ki, amelyek közül 4133-ból bírósági távoltartási végzés lett – számolt be szombaton a Román Rendőrség.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezte pénteken a bukaresti ítélőtábla Marta Dalida Achimet, a tisztségéből felfüggesztett ügyvédnőt, aki a gyanú szerint bérgyilkost fogadott a fia haláláért általa felelősnek tartott három személy meggyilkolására.
A tanügyminisztérium 70 303 568 eurót különített el az egyetemi épületek korszerűsítésére és új bentlakások építésére az országos helyreállítási alapból finanszírozott két projekt keretében – jelentette be pénteken a szaktárca.
Vasárnap véget ér az egyhetes vakáció, hétfőn elkezdődik a 2024–2025-ös tanév második modulja.
A Román Posta megkezdte pénteken a novemberi nyugdíjak kiosztását – közölte az intézmény.
Klaus Iohannis államfő pénteken kihirdette a törvényt, amely szerint a román állam a hozzátartozók kérésére 5000 euróig terjedően köteles fedezni a külföldön elhunyt román állampolgárok hazaszállításának költségeit.
Az állami ingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) eddig áfa nélkül 13,8 millió lejt – több mint négymillió eurót – fizetett ki annak a bukaresti luxusvillának a felújítására, amelyet a gyanú szerint Klaus Iohannis államfő használhat majd.
Elutasította az illetékes román bíróság Ukrajna azon kérelmét, hogy kényszer-végrehajtás útján foglalják le a Romániában lévő orosz vagyonelemeket.
Apácának öltözve próbált pénzt kicsalni áldozataitól egy bákó megyei férfi – közölte a moldvai megye rendőr-főkapitánysága.
szóljon hozzá!