Fotó: Pixabay
A több mint 9,7 millió romániai lakás mindössze 20 százaléka biztosított, mert a kötelező biztosításról szóló törvényt soha nem alkalmazták betűhíven – jelentette ki egy csütörtöki szakmai rendezvényen Országos Katasztrófavédelmi Alap (PAID) vezérigazgatója.
2024. február 29., 20:542024. február 29., 20:54
Nicoleta Radu szerint ez azt jelenti, hogy ötből négy romániai lakás nincs biztosítva természeti katasztrófák ellen.
Emlékeztetett arra, hogy a kötelező lakásbiztosítást a szerényebb jövedelmű, gyengébb minőségű ingatlanok tulajdonosainak védelmére vezették be, akik „nem válnak földönfutóvá egy nemkívánatos esemény miatt”, ha megkötik ezt az olcsó biztosítást.
– írja az Agerpres.
A vezérigazgató kifejtette azt is, hogy a kötelező lakásbiztosítás csak a nevében kötelező. „Romániában a törvények néha nem kötelező érvényűek, pedig annak kellene lenniük. (...) Legalábbis a kötelező lakásbiztosításról szóló törvényt, amióta a parlamentben elfogadták, soha nem alkalmazták betűhíven” – jelentette ki.
Volt szovjet tagköztársaságokból származó külföldieknek román személyazonossági iratokat kiállító bűnszövetkezet tagjaira csaptak le kedden a hatóságok Botoșani megyében – közölte a román legfőbb ügyészség.
A közigazgatási és területi reformot a politikai pártok reformjának kell kísérnie – fogalmazta meg Radu Burnete gazdasági és társadalmi kérdésekben illetékes elnöki tanácsadó.
Az alkotmánybíróság arra készül, hogy fejenként 180 ezer lejes juttatást biztosítson annak a három alkotmánybírónak, akinek most jár le a kilenc éves mandátuma. Értesült a<a href="https://www.g4media.ro/surse-curtea-constitutionala-pregateste-indemnizatii-de-cate-180-000-de-lei-pentru-cei-trei-judecatori-care-isi-termina-mandatul-desi-guvernul-a-interzis-astfel-de-plati-in-sistemul
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
1 hozzászólás