Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
A Nép Ügyvédje szerdán felhívta a figyelmet, hogy „katasztrofális” következményekkel járhat a páciensekre nézve, ha 30 napra felfüggesztik a nem életbevágóan fontos kórházi beutalásokat, műtéteket és orvosi kivizsgálásokat, amint azt Raed Arafat, a katasztrófavédelmi főigazgatóság (DSU) vezetője bejelentette.
2021. október 06., 16:232021. október 06., 16:23
Az Agerpres hírügynökségnek szerdán küldött közlemény szerint az ombudsman hivatalból kivizsgálást indított ebben az ügyben. Raed Arafat hétfő este jelentette be, hogy a koronavírusos megbetegedések növekvő száma miatt rendeletet adnak ki, amely alapján felfüggesztik harminc napra a nem sürgősségi esetnek minősülő kórházi beutalásokat, műtéti beavatkozásokat, kezeléseket és vizsgálatokat.
mivel ezzel arra kényszerítjük őket, hogy magán egészségügyi intézményekhez forduljanak. Ez diszkriminációhoz vezethet, ami elfogadhatatlan” – üzente a Nép Ügyvédje.
Felfüggesztik harminc napra a nem sürgősségi esetnek minősülő kórházi beutalásokat, műtéti beavatkozásokat, kezeléseket és vizsgálatokat – jelentette be hétfő este Raed Arafat belügyi államtitkár. Az intézkedésről miniszteri rendeletet adnak ki.
Az ombudsman szerint alkotmányellenes és törvénybe ütköző, ha az intézkedést, amely korlátozza a személyek egészségügyi ellátáshoz való jogát, egy olyan rendelettel vezetik be, amelyet egy jogi személyiséggel nem rendelkező közigazgatási szerv (katasztrófavédelmi főigazgatóság) vagy az egészségügyi miniszter ad ki.
és több alkotmánybírósági döntés is született már erre vonatkozóan – figyelmeztet a Nép Ügyvédje, emlékeztetve ugyanakkor, hogy már 2020 áprilisában is fölhívta a figyelmet a kórházi műtétek elhalasztása miatt fellépő problémákra.
Súlyos következményekkel jár, hogy harminc napra felfüggesztik a nem sürgősségi esetnek minősülő kórházi beutalásokat, műtéti beavatkozásokat, kezeléseket és vizsgálatokat, viszont szakemberek szerint ez a döntés elkerülhetetlen volt.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!