Fotó: Krónika Live
Lassan már történelmi messzeségekbe vesznek azok az idők, amikor Romániában a politikai rendőrség diktálta terror határozta meg a mindennapokat.
2021. június 08., 11:512021. június 08., 11:51
2021. június 08., 11:522021. június 08., 11:52
A besúgók és szekustisztek hálózatától joggal retteghetett az egyszerű, a gondolkodás „bűnétől” lemondani nem kívánó polgár: nem csak karrierek, hanem életek is derékba törhettek tevékenységük nyomán.
A helyzetben érdemi változást csak az az 1999-ben elfogadott törvény hozott, amelynek köszönhetően az érintettek kikérhették saját megfigyelési dossziéikat abból a célból is, hogy leleplezzék politikai rendőrségként az egykori Szekuritátét és annak bedolgozóit. a Szekuritáté Irattárát Átvizsgáló Bizottság (CNSAS) ellenőrzi azok előéletét is, akik választott tisztségviselők szeretnének lenni.
Csendes Lászlóval, a CNSAS tagjával a Krónika Live újságírói, Pataky István, Rédai Attila és Szőke László beszélgetnek.
Mire számít a CNSAS korábbi elnöke abban a friss ügyben, amelynek során ötven olyan szekustisztnek az ügyiratát adták át a katonai ügyészségnek, akik kiskorúakat szerveztek be, amivel még az akkori törvénykezés szerint is bűncselekményt követtek el?
A Krónika Live kedden 18.30-tól látható a Krónika Facebook-oldalán és a Médiatér Youtube-csatornáján.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!