Fotó: Krónika Live
Lassan már történelmi messzeségekbe vesznek azok az idők, amikor Romániában a politikai rendőrség diktálta terror határozta meg a mindennapokat.
2021. június 08., 11:512021. június 08., 11:51
2021. június 08., 11:522021. június 08., 11:52
A besúgók és szekustisztek hálózatától joggal retteghetett az egyszerű, a gondolkodás „bűnétől” lemondani nem kívánó polgár: nem csak karrierek, hanem életek is derékba törhettek tevékenységük nyomán.
A helyzetben érdemi változást csak az az 1999-ben elfogadott törvény hozott, amelynek köszönhetően az érintettek kikérhették saját megfigyelési dossziéikat abból a célból is, hogy leleplezzék politikai rendőrségként az egykori Szekuritátét és annak bedolgozóit. a Szekuritáté Irattárát Átvizsgáló Bizottság (CNSAS) ellenőrzi azok előéletét is, akik választott tisztségviselők szeretnének lenni.
Csendes Lászlóval, a CNSAS tagjával a Krónika Live újságírói, Pataky István, Rédai Attila és Szőke László beszélgetnek.
Mire számít a CNSAS korábbi elnöke abban a friss ügyben, amelynek során ötven olyan szekustisztnek az ügyiratát adták át a katonai ügyészségnek, akik kiskorúakat szerveztek be, amivel még az akkori törvénykezés szerint is bűncselekményt követtek el?
A Krónika Live kedden 18.30-tól látható a Krónika Facebook-oldalán és a Médiatér Youtube-csatornáján.
Az urnáktól hosszú ideje távolmaradók mozgósításában lát esélyt kelemen Hunor RMDSZ-elnök arra, hogy ne a magyarellenes George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyerje meg az elnökválasztást.
Marcel Ciolacu hét elején lemondott miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke kivárásra játszik, és mindenképpen kormányra juttatná pártját, akár a szélsőjobboldali George Simion győz, akár a liberális Nicușor Dan.
Állampolitikává emelné Romániában Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének bizonyos álláspontjait George Simion. Eközben Nicușor Dan úgy véli, Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni „jó gyakorlat modellje”.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
szóljon hozzá!