Fotó: Haáz Vince
Az ukrajnai háború kezdetétől az elmúlt éjfélig 343 515 ukrán állampolgár érkezett Romániába – közölte az országos határrendészet.
2022. március 10., 10:372022. március 10., 10:37
Közben 258 844 ukrán állampolgár már el is hagyta az ország területét.
A szerdai napon, március 9-én 24 óra alatt 69 662 ember jött Romániába, ebből 23 546-an ukrán állampolgárok. Ez 18,4%-kal kevesebb az előző naphoz képest.
Ugyanezen a napon 82 737-en távoztak az országból, ebből 24 475-an ukrán állampolgárok – írja az Agerpres.
Két héttel azután, hogy Oroszország megtámadta Ukrajnát, csütörtökre virradóra is folytatódtak a támadások az ukrán városok ellen, ám lényeges áttörést nem sikerült elérniük. A nap folyamán várhatóan Antalyában találkozik Dmitro Kuleba és Szergej Lavrov.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
szóljon hozzá!