Fotó: Alex Micsik/Agerpres
Marius Voineag, az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) főügyésze szerint mandátuma alatt az ügyészek ismét bátorságra kaptak a nagy korrupciós ügyek kivizsgálására.
2024. február 26., 15:172024. február 26., 15:17
2024. február 26., 16:052024. február 26., 16:05
A DNA 2023-as tevékenységének kiértékelésén a főügyész arról beszélt, hogy „megtisztelő” számukra az az érdeklődés, amelyet a társadalom tanúsít a DNA munkája iránt. Ez ugyanakkor azt is bizonyítja, hogy a korrupció kérdése nagyon foglalkoztatja a közvéleményt, mivel hatással van a polgárok mindennapi életére – tette hozzá.
Ha egyetlen szóval kellene összefoglalnom a DNA elmúlt évi munkáját, az a következő lenne: bizalom. Gondolok itt az intézményben dolgozók bizalmára, amely abban nyilvánul meg, hogy újra bátorságra kaptak a nagy korrupciós ügyek kivizsgálására, de a polgárok bizalmára is, akik hozzánk fordulnak panaszaikkal” – idézte Voineag kijelentését az Agerpres hírügynökség.
Románia továbbra is a legrosszabbul teljesítő uniós országok egyike a korrupcióellenes intézkedések végrehajtása terén – derül ki a Transparency International (TI) korrupcióérzékelési indexének kedden közzétett 2023-as adataiból.
Voineag azt is hangsúlyozta, hogy a választási év fényében bármit is tesz idén a DNA, azt szándékosan félreértelmezhetik, de az ügyészség továbbra is „ugyanolyan eltökélten fog küzdeni a korrupció ellen”.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) keddi tájékoztatása szerint 2023 novemberében és decemberében 51 vádlott ellen született jogerős ítélet korrupciós ügyekben.
Elena Udrea feltételes szabadlábra helyezéséről döntött kedden a ploiești-i bíróság. Az ítélet nem jogerős. A volt turisztikai minisztert jelenleg a ploiești-i megyei sürgősségi kórházban ápolják, miután vasárnap egy epehólyagműtéten esett át.
Volt szovjet tagköztársaságokból származó külföldieknek román személyazonossági iratokat kiállító bűnszövetkezet tagjaira csaptak le kedden a hatóságok Botoșani megyében – közölte a román legfőbb ügyészség.
A közigazgatási és területi reformot a politikai pártok reformjának kell kísérnie – fogalmazta meg Radu Burnete gazdasági és társadalmi kérdésekben illetékes elnöki tanácsadó.
Az alkotmánybíróság arra készül, hogy fejenként 180 ezer lejes juttatást biztosítson annak a három alkotmánybírónak, akinek most jár le a kilenc éves mandátuma. Értesült a<a href="https://www.g4media.ro/surse-curtea-constitutionala-pregateste-indemnizatii-de-cate-180-000-de-lei-pentru-cei-trei-judecatori-care-isi-termina-mandatul-desi-guvernul-a-interzis-astfel-de-plati-in-sistemul
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
szóljon hozzá!