A romániai börtönökben fogvatartott, szavazati joggal rendelkező személyek 91 százaléka máris jelezte, hogy részt venne a vasárnapi elnökválasztáson
Fotó: Facebook/FSANP
Az Országos Börtönigazgatóság (ANP) pénteki közleménye szerint mintegy 20 600 fogvatartott jelezte szándékát, hogy szavazni kíván vasárnap az elnökválasztás második fordulójában.
2024. december 06., 14:232024. december 06., 14:23
A börtönigazgatóság szerint jelenleg 24 689 fogvatartott van a romániai börtönökben, közülük 22 606-nak van szavazati joga. Utóbbiak közül
És a többieknek is van még idejük, a Központi Választási Iroda (BEC) határozata értelmében ugyanis
Minden egyes börtönben megfelelő területet különítenek el a szavazóurnák és szavazófülkék elhelyezésére, figyelembe véve a választáson részt vevő fogvatartottak hozzávetőleges számát. Ide engedik be a szavazókörzet képviselőit a mozgóurnával. A börtönökben a fogvatartottak napi programjának figyelembevételével rögzítik a szavazás időpontját – írja az Agerpres.
Mint ismeretes, december 8-án, vasárnap tartják az elnökválasztás második fordulóját, amelyben a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) színeiben versenybe szálló Elena Lasconi és Călin Georgescu szélsőjobboldali független jelölt méri össze az erejét.
Nem túlzás kijelenteni: sorsdöntő választásra várják a romániai polgárokat vasárnap, az elnökválasztás második fordulójában.
Pénteken 10.30 óráig 3506 választópolgár szavazott külföldön a romániai elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
szóljon hozzá!