Volkswagen Passat: érkezik a hetedik generáció (képgalériával)

A Passat a Volkswagen egyik legjelentősebb modellje: 1973, az első generáció megjelenése óta több mint 15 millió darab kelt el belőle. Az október közepéig nyitva tartó Párizsi Autószalonon a német gyártó immár a típus hetedik sorozatát mutatta be.

Kiss Csaba

2010. október 06., 09:582010. október 06., 09:58

Az új modell sziluettje nem változott, de a front- és a hátsó rész alaposan átalakult a márka új formai nyelvezetének jegyében: határozott vonalak, kihangsúlyozott élek, krómozott részletek, LED-es nappali fény határozzák meg a modell arculatát.

A méretek alig változtak: a szélesség (1820 mm) és a magasság (1474 mm) ugyanakkora, míg a hosszúság 4 mm-rel nőtt (4769 mm a limuzin és 4771 a kombi esetében). Az utastérben teljesen áttervezett üléseket, ajtóbelsőket, műszerfalat és középkonzolt találunk, opcióként szellőztethető és masszázsfunkcióval ellátott első fotelek is rendelhetők. Igényesebb anyagokat használtak a tervezők, akik az eleganciát a műszerfal közepére helyezett analóg órával, illetve a kétszínű bőrkárpitozás lehetőségével fokozták.

A Passatot továbbra is három felszereltségi fokozatban forgalmazzák majd – Trendline, Comfortline és Highline –, de a kínálatban számos új opcionális tétel jelent meg. Ilyen a második generációs Touareg terepjáróval bevezetett dinamikus távolságifény-szabályozás (Dynamic Light Assist): bekapcsolt távolsági fényszórónál a szembejövő és előttünk haladó autókat kamera figyeli, és ennek megfelelően automatikusan szabályozza a kivilágított területet, valamint a fénycsóva távolságát.

További újdonság a Golf GTI-ből ismerős XDS elektronikus önzáró differenciálmű, a továbbfejlesztett Park Assist II parkolássegítő rendszer, amely nemcsak megtalálja a megfelelő parkolóhelyet, de oda magától be is állítja az autót, illetve az RNS 510 navigációs rendszer a beépített kamera segítségével beazonosítja a sebességhatárt jelző táblákat. A biztonsági felszereltség is bővült. Az automatikus városi vészfékezés funkció az adaptív sebességszabályozó rendszer részeként 30 km/óráig azonnal fékez, ha veszélyt érzékel, így segít elkerülni az ütközéseket, míg a fáradtságfelismerő rendszer érzékeli a sofőr koncentrációjának csökkenését, és akusztikus, illetve vizuális figyelmeztetést bocsát ki.

A motorkínálatot közvetlen befecskendezéses erőforrások alkotják: a turbódízel modellek mindegyikében szériában megtalálható lesz a stop/ start automatika és az akkumulátorregenerációs rendszer, míg a benzines és a gázos modellekben csak az utóbbi. A benzines egységek között az 1,4-es, 122 lóerős TSI jelenti az újdonságot, amely a típus BlueMotion változatában átlagban 5,8 litert fogyaszt 100 kilométeren. A benzines kínálatban ezt a motort az 1,8-as, 160 lóerős TSI, a 211 lovas 2,0 TSI, valamint a 300 lóerős, 3,6 literes V6-os követi.

Utóbbihoz alapfelszereltségként társul az összkerékhajtás. A 150 lovas, 1,4 literes EcoFuel hajtómű gázzal is üzemelhet, míg ugyanennek az egységnek a 160 lóerős verziója rugalmas üzemanyag-felhasználású, tehát E85-ös bioetanollal is működik. A dízelek közül a legkisebb az 1,6 literes TDI 105 lóerővel (BlueMotion verzióban 4,2 l/100 km az átlagfogyasztása), míg a 2,0 TDI 140 és 170 lóerős változatban rendelhető. A leggyengébb TDI-verzió kivételével a Passathoz kapható összes erőforrás rendelhető 6 vagy 7 fokozatú dupla kuplungos DSG-váltóval – ez utóbbi alapfelszerelés a V6-os csúcsmodell esetében.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei