Subaru Forester: sportosabb dizájn és motor

Az 1997-ben debütált Subaru Forester friss sorozata a vasárnap zárult Los Angeles-i Autókiállításon mutatkozott be a nagyközönségnek. Az új modell dizájnja illeszkedik a márka jelenlegi formavilágába, az új kialakítású hűtőrács viszont teljesen friss elem.

Hírösszefoglaló

2012. december 12., 09:122012. december 12., 09:12

A szabadidő-autó 3,5 centiméterrel hosszabb elődjénél (4595 mm), szélessége másfél centiméterrel, 1,8 méterre nőtt. Az új Forester két centivel magasabb is, míg a tengelytávolsága 2,5 centivel (2640 mm) nyúlt meg. Az európai piacon a motorválasztékot három 2,0 literes boxererőforrás alkotja majd. A dízelegység és a szívó benzinmotor legnagyobb teljesítménye egyaránt 150 lóerő, a csúcsot az új közvetlen befecskendezéses, turbós erőforrás jelenti, 280 lóerővel.

Ez utóbbihoz alapáron jár a kisebbik benzines egységhez opcionálisan kínált Lineatronic fokozatmentes automata-váltó, míg a dízelmotort csakis a hatfokozatú kézi váltóval társítják. Az új felszereltségek közé tartozik majd egy friss fejlesztésű multimédia-rendszer, navigációval, tolatókamerával, nagyteljesítményű Harman/Kardon audio-rendszerrel valamint okostelefon-csatlakoztatási lehetőséggel.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei