2012. február 29., 08:522012. február 29., 08:52
A politikus szerint Philippe Varin, a PSA elnöke jó megoldásnak tartja a két cég közötti közeledést, mert azzal csökkenthető lesz a járművek gyártási költsége.
Közleményében a PSA csak annyit közölt, hogy valóban tárgyalásokat folytat együttműködési és egyesülési tervekről, de nem nevezte meg a partnerét. Egyelőre a sajtó is csak találgat: a La Tribune pénzügyi napilapban azt jelent meg, hogy a több hónapja megkezdett tárgyalások az utolsó szakaszba értek, s a két cég várhatóan a március eleji Genfi Autószalonon pecsételi meg a szövetségét. A Financial Times viszont azt írta, hogy a tárgyalások a PSA és a GM európai cége, az Opel/Vauxhall között folynak közös motorok és gépkocsik fejlesztéséről, amelyeket egymás piacain forgalmaznának, de a megállapodás nem vonatkozna részesedések cseréjére. A General Motors egyelőre nem kívánt megerősíteni semmilyen francia partnerrel folytatott tárgyalást. Az amerikai autógyártó köztudottan megoldást keres deficites európai működésére, és ebbe az irányvonalba jól illeszkedne a kisautók gyártásában elöljáró PSA.
A francia autógyártó jelenleg a világ nyolcadik legjelentősebb autógyára, de eladásai tavaly csökkentek, és jelenleg keresi az Európán kívüli piacokon a terjeszkedést. Három évvel ezelőtt a PSA már tárgyalásokba kezdett az egyesülésről a japán Mitsubishivel, de a tervet végül a Peugeot-család megakadályozta, amely egyharmados tulajdonosa az autógyárnak. A japán autógyárral ettől függetlenül továbbra is széles körű együttműködést folytat a PSA, amely két hobbiterepjáró-modellt és elektromos kisautót is gyárt Mitsubishi-licenc alapján. Egy másik japán vállalattal, a Toyotával városi miniautókat gyárt közösen a PSA, míg Európából a német BMW-vel közösen fejlesztenek és gyártanak erőforrásokat, az olasz Fiat- csoporttal pedig a haszonjárműszegmensben dolgoznak össze.