Hidrogénben a jövő?

Közösen fejleszti a következő generációs üzemanyagcellás technológiát a General Motors és a Honda – a két vállalat amúgy a hidrogénalapú technológia éllovasa.

Hírösszefoglaló

2013. július 10., 10:122013. július 10., 10:12

2013. július 10., 10:132013. július 10., 10:13

A GM 2007 szállt be az üzemanyagcellás autók fejlesztésébe, és a 119 tesztjárműve már közel 4,8 millió kilométert futott éles körülmények között. A Honda 2002-től kínálja lízingelésre az FCX Clarity típust, amelyből eddig 85 darab állt üzembe az Egyesült Államokban és Japánban. Az FCX típus 2009-ben elnyerte a Világ Zöld Autója címet.

A japán óriáscég saját partnereihez szállította ki a járműveket, és segítségükkel adatokat gyűjtött az elektromos Hondák gyakorlati viselkedéséről. „A zéró szén-dioxid-kibocsátású technológiák között az üzemanyagcellás elektromos járműveknek egyértelmű előnyük van a hatótáv és az újratöltési-tankolási idő alapján, hiszen ebből a szempontból ezek a járművek alig különböznek a hagyományos típusoktól\" – mondta Takanobu Ito, a Honda Motor elnöke.

A nulla emissziós járműveket elektromotor hajtja, amelyhez az üzemanyagcella biztosítja az áramot. Ez utóbbi a jármű üzemanyagtartályában tárolt hidrogén, illetve az oxigén reakciója révén termel elektromos áramot, az egyetlen melléktermék pedig a vízpára. A hosszú távú együttműködés keretében leginkább a hidrogén hatékonyabb tárolásán és a technológia egyszerűsítésén dolgoznak majd az amerikai és a japán cég mérnökei. Mindettől azt várják, hogy versenylépessé tudják tenni az üzemanyagcellás autók árát. A Honda bejelentette, hogy 2015-től már sorozatgyártásban szeretne készíteni üzemanyagcellás autókat, amelyeket az Egyesült Államokban, Japánban és Európában forgalmazna.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei