Bemutatkozott az új Skoda Yeti

Több mint négy év és két koncepcióváltozatot követően a Skoda piacra dobta fennállása első terepmodelljét, a Yeti SUV-ot. A szériaváltozat a korábbi tanulmányautókhoz képest valamivel visszafogottabb designt kapott, de a külső illeszkedik a cseh gyártó aktuális formanyelvezetéhez.

Kiss Csaba

2009. június 24., 11:242009. június 24., 11:24

A belső design, főleg a középkonzol, a Skoda Octavia modellre emlékeztetnek, az utastérben viszont a Yeti a Roomster egyterűhöz hasonló variálhatósággal rendelkezik, így a csomagtartó befogadóképessége 416 és 1760 liter között variálható. A VarioFlex-rendszer lényege a három különálló hátsó ülés, amelyeket egyenként le lehet hajtani, vagy ki lehet venni, emellett a két szélső széket hosszában, illetve a középső ülés eltávolításával széltében is lehet csúsztatni a padlólemezen. A 4223 milliméter hosszú kompakt SUV szélessége 1793 mm, és az autó akár 1,8 tonnás utánfutót is képes vontatni. Az 1691 mm-es magasság és a 2578 mm-es tengelytáv tágas belsőt sejtet. Az új Skoda hobbieterpjáró három felszereltségi szintben lesz kapható: Active, Ambition és Experience.

Az opcionális tételek között megtalálható a navigációs rendszer, a parkolási asszisztens, a kétzónás Climatronic-rendszer, vagy a 12 hangszórós audiorendszer is. A motorkínálatot eleinte csak négyhengeres, turbófeltöltéses egységek alkotják majd: az 1,2 literes TSI 105, az 1,8-as benzinmotor pedig 160 lóerőt ad le, míg a 2,0 literes, common-rail technológiás dízelerőforrás 110, 140 és 170 lóerős változatban lesz rendelhető.

Az átlagfogyasztás még az utóbbi kettő esetében is kedvező: 6,1 liter 100 kilométeren. A benzines belépőmotorhoz csak elsőkerék-meghajtás jár, és ez a verziő hétsebességes, dupla kuplungos DSG-váltóval is kérhető, az erősebb változatok viszont állandó összkerékhajtással és hatsebességes kéziváltóval érkeznek. A Haldex-kuplungos 4×4-es rendszer ismerős lehet a Volkswagen-konszern többi modelljéből is.

Alapesetben, száraz úton az erő 96 százalékát az első kerekekhez továbbítja ám, ha a szenzorok változást észlelnek a tapadásban és az útviszonyokban, akkor a helyzetnek megfelelően a rendszer akár a nyomaték 90 százalékát is képes a hátsó tengelyhez továbbítani. A hátsó tengelyhez kapcsolódó önzáró differenciálmű tovább növeli a stabilitást. Emellett a Yeti rendelkezik egy off-road üzemmóddal is: gombnyomásra a központi számítógép összehangolja az elektronikus segédrendszerek működését a lehető legjobb terepezőképességek érdekében.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei