Fotó: Krónika
Szemből a hűtőrács vastag króm szegélyléce, valamint az átrajzolt lámpák és lökhárító jelenti az újdonságot, de a hátsó részt is újragondolták a mérnökök, ez főleg az elegánsan ívelt lámpatesteken érhető tetten. Nagyobbak az MPV kombiváltozatról átvett oldalsó visszapillantó tükrök is. A Dacia három új külső színárnyalatot is bevezetett, illetve az opcionális alumínium keréktárcsák választéka is bővült. Belül az új kárpitozás biztosít minőségibb benyomást, a műszerfalat pedig a kompakt Dacia Sandero mintájára tervezték újra. A friss Logan megkapta a Dacia új logóját is, amelyik szintén a Sandero típussal együtt debütált. A módosításokat követően az autó hossza 4 centivel nőtt, így már 429 cm, az 510 literes csomagtér továbbra is meghaladja kategóriaátlagát.
Technikai szempontból a motortérben nem történt változás, az új Logan a régi verzióból megszokott motorokkal (1,4 literes és két 1,6-os benzines, illetve két 1,5 literes turbódízel-erőforrás) rendelhető, az aktív biztonságra azonban nagyobb hangsúlyt fektettek a ráncfelvarrás alkalmával: a román típushoz immár vészfékasszisztens is jár. A kényelmet az állítható magasságú kormányoszlop bevezetésével fokozták. A hároméves vagy 100 ezer kilométeres garanciával forgalmazott új Logan július közepén kerül a romániai szalonokba, ezt követően pedig megkezdődik az európai piacokra való fokozatos bevezetés is. A Dacia vezérigazgatója, Francois Fourmont szerint a mioveni-i üzemben naponta 800–
1000 új Logan, illetve Sandero készül majd, ebből 300–350 kel el Romániában. A rugalmas gyártási rendszernek köszönhetően a termelést a cég a vásárlói igényekhez tudja adaptálni.
A 2004-ben bevezetett Logan modellből eddig több mint egymillió kelt el, ennek több mint fele Romániában készült. A típust számos piacon Renault márkanév alatt is forgalmazzák, a Logan Románia mellett (ahol tavaly mintegy 100 ezer darabot értékesítettek belőle) Oroszországban (68 ezer) és Franciaországban (32 ezer) a legnépszerűbb.