Elbocsátottak életrajza

Mit lehet tenni, ha valaki olyan körülmények között kénytelen munkát keresni, hogy előző állásából menesztették? Hogyan és főként mikor állhat ismét munkába? Mit tanácsos ilyenkor az életrajzban feltüntetni? – merül fel a kérdés azokban, akiknek valamilyen oknál fogva felmondtak munkahelyükön.

Gazda Árpád

2008. május 27., 00:002008. május 27., 00:00

A fejvadász szakemberek csaknem egyöntetűen azt állítják, hogy az életrajzba nem tanácsos beírni az elbocsátás tényét. Elhallgatni sem ajánlott azonban az előző munkahelyet, mivel lehet, hogy ezáltal az álláskereső mérvadó szakmai tapasztalatot lenne kénytelen elhallgatni. Ezért a szakemberek azt ajánlják, hogy fel kell tüntetni a CV-ben a karrierállomást, ám a távozás okát semmiképp sem szabad megjelölni. Az interjún ez a kérdés mindenképp felmerül, s akkor szóban lehet ismertetni a mikénteket. Ha valaki úgy érzi, méltánytalanul vált meg tőle előző munkaadója, a felvételi beszélgetésen erre is kitérhet, de nem szabad túlzott részletességgel ecsetelni a történteket, s a volt főnököt sem szabad rossz fényben beállítani. Az álláskeresőre semmiképp nem vet jó fényt, ha leendő munkaadója látja, az illető dühös amiatt, hogy elbocsátották, és ezt fűnek-fának elmeséli, ráadásul minősíthetetlen, arrogáns stílusban.

Ha az álláskereső úgy ítéli meg, szakmai szempontból nincs veszítenivalója, ha elhallgatja előző munkahelyét – ahonnan nem önszántából távozott –, akkor fel kell készülnie, mit válaszol majd arra a kérdésre, mivel foglalkozott az elmúlt időben, mialatt nem állt munkaviszonyban egyetlen vállalattal sem. Az interjúztató ugyanis joggal feltételezi, hogy a jelentkező huzamosabb ideig munkanélküli volt.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei