Fotó: RMDSZ
2024. november 27., 11:452024. november 27., 11:45
– A választási kampány hajrájába érve milyen érzésekkel indul neki a december 1-jei választásoknak?
Tasnádi István Szilárd: Egyértelműen eltökéltséggel és felelősséggel. A mostani választások tétje hatalmas: nem csupán arról szavazunk, hogy milyen irányba fejlődjön Románia, hanem arról is, hogy magyar közösségünk jövője, identitása, jogai megmaradnak-e.
Most mindennél fontosabb az összefogás és az, hogy a magyar közösség egy emberként álljon ki saját érdekeiért.
– A magyarellenes erők erősödése riasztó. Hogyan látja ezt a helyzetet?
T. I. Sz.: Sajnos, amit eddig csak lehetséges forgatókönyvként emlegettünk, mára valósággá vált. Az első forduló eredményei azt mutatják, hogy a nyíltan magyarellenes erők, mint az AUR és Călin Georgescu, komoly támogatottságot szereztek. Ezek az erők nem titkolják, hogy céljuk a magyar közösségek jogainak visszanyesése, az identitásunk elfojtása. Láttuk, mire képesek: gondoljunk csak az úzvölgyi eseményekre vagy a magyar önkormányzatok ellen indított pereikre. Ha most nem lépünk, ezek az erők döntéshozó szerepbe kerülhetnek, ami beláthatatlan következményekkel járna.
– Mit tehet a magyar közösség ebben a helyzetben?
T. I. Sz.: A válasz egyértelmű: el kell mennünk szavazni.
Ez nem csak politikai kérdés; ez az iskoláink, anyanyelvünk, kultúránk és jogaink védelmének záloga.
– Mit üzen azoknak, akik még hezitálnak, hogy elmenjenek-e szavazni?
T. I. Sz.: Arra kérem őket, gondolják végig, mit jelent számukra az anyanyelvük, gyermekeik jövője, szülőföldjük.
Most nem csupán a mi életünkről van szó, hanem az utánunk következő generációkról is. December 1-jén mindannyiunknak ott kell lennünk az urnáknál, mert most nem veszíthetünk.
– Miért fontos az RMDSZ kormányzati jelenléte?
T. I. Sz.: Csak az RMDSZ kormányzati jelenléte biztosítja, hogy a magyar közösség hangja és érdekei képviselve legyenek a döntéshozatalban. Az erős parlamenti frakció képes megakadályozni a magyarellenes törekvéseket, és garantálni tudja közösségünk jogainak megvédését.
– Mit vár a december 1-jei választásoktól?
T. I. Sz.: Azt várom, hogy közösségünk összefogjon, és bebizonyítsa, hogy a józan ész és az összetartozás ereje legyőzi a magyarellenes, gyűlöletkeltő politikát. Mi itt vagyunk, és továbbra is harcolni fogunk a jogainkért, szülőföldünkért és közösségünk jövőjéért. Most rajtunk múlik, hogy ez sikerüljön. Menjünk el szavazni!
(X – fizetett hirdetés)
Készült az RMDSZ megbízásából, MFC-azonosító: 13240004.
Comandat de UDMR, cod MFC: 13240004.
Ilie Bolojan miniszterelnök vasárnap egy Facebookon közzétett videóüzenetben jelentette be, hogy a kormány egy többéves beruházási költségvetési rendszer bevezetésén dolgozik.
A május 18-i elnökválasztás után a Romániát célba vevő orosz propaganda megváltoztatta céljait – jelentette ki az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) alelnöke, Valentin Jucan.
Az elmúlt 24 órában a belügyi szervek 6067 bevetésen vettek részt az állampolgárok védelmében, a katasztrófavédelem munkatársai 1361 esetben nyújtottak sürgősségi orvosi segítséget, és több mint 700 sofőr jogosítványát vonták be.
Zivatarokra, jégesőre és erős szélre vonatkozó másodfokú (narancssárga jelzésű) riasztást bocsátott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hét erdélyi és moldvai megyére.
Szeptember elsejétől az egészségügyi minisztérium honlapján elérhető online űrlapon tehetnek bejelentést azok a betegek, akiket indokolatlanul küldtek át az állami kórházakból magánrendelőkbe – jelentette be Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Oroszországnak világosan el kell köteleznie magát a béke útján, és le kell állítani a civilek és a civil infrastruktúra elleni támadásokat – hangsúlyozta szombat este Nicușor Dan román elnök az alaszkai csúcstalálkozóra reagálva.
Összesen 120 millió euró európai forrás áll rendelkezésre az Egészségügyi Operatív Program keretében a járóbeteg-szakrendelők fejlesztésére, hogy a páciensek gyorsan hozzáférhessenek a diagnózishoz és kezeléshez – jelentette be Alexandru Rogobete.
Az idei első negyedévben országszerte összesen 68 gyereket hagytak sorsukra a szülészeteken és más egészségügyi intézményekben; ez a szám 13-mal nagyobb az egy évvel korábban jegyzettnél – közölte az országos gyermekjogvédelmi hatóság (ANPDCA).
Meghalt szombaton egy 70 éves brit turista a Bucsecs-fennsíkon.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint 2025 júliusában 11 710 személynek folyósítottak különleges nyugdíjat, 25-tel többnek, mint előző hónapban.