Antal Lóránt Hargita megyei RMDSZ-es szenátor
Fotó: RMDSZ
Még néhány nap és kezdetét veszi az év végi választási maraton első felvonása – vasárnap derül ki, kik jutnak tovább az államelnökjelöltek közül a második körbe.
2024. november 20., 08:002024. november 20., 08:00
Antal Lóránt Hargita megyei RMDSZ-es szenátor szerint akkor, amikor november 24-én a „hasznos” szavazatról beszélünk, azt kell figyelembe vegyük, ami az erdélyi magyarság számára hasznos.
„Az erdélyi magyarok jogosan kérdezhetik: Miért szavazzak Kelemen Hunorra? Ha már elmegyek szavazni, miért ne szavazzak egy esélyesebb román jelöltre? Nem az lenne a „hasznosabb”? A válaszom: Nem! Nem, mert, ha más jelöltekre szavazunk, akkor olyan embereket választunk, akiknek nem érdekük a magyarok képviselete, akik az elmúlt hónapokban említést se tettek arról, hogy miként képzelik el a magyarok jövőjét az országban, akik úgy viselkednek, mintha mi nem is léteznénk” – érvel a székelyudvarhelyi szenátor.
Kelemen Hunor, az RMDSZ jelöltje a 2024-es elnökválasztáson
Fotó: RMDSZ
„Nem, mert akkor olyan embereket választanánk, akik a kampány alatt azzal foglalkoztak elsősorban, hogy ellenjelöltjeiket hiteltelenítsék, hogy saját párthálózatukat erősítsék, csupán másodlagosan ejtettek szót az ország valós problémáiról. Nekünk magyaroknak az egyetlen hasznos választás az RMDSZ jelöltje – Kelemen Hunor” – folytatja.
„Miért? Mert azontúl, hogy Hunor az emberek közt volt és meghallgatta problémáikat, egy olyan pragmatikus programmal rukkolt elő, amely nemcsak megvalósítható, hanem az ország minden állampolgára számára, nemcsak a magyarok számára, nyújt kivitelezhető megoldásokat. Alapvető kérdésekről van szó – népességfogyás, az egészségügyi hálózat és az oktatási rendszer hiányosságai, a vállalkozók kiszolgáltatottsága az állammal szemben, az állami intézmények tétlensége – olyan problémák, amelyekkel egyetlen jelölt sem foglalkozott átfogóan, viszont mindennapi szinten kihívások elé állítják a romániai embereket” – hangsúlyozza a szenátor.
Fotó: RMDSZ
„Mindemellett a november 24-i eredmények fogják a december 1-i parlamenti választások előhangját adni. Ha a magyar emberek a „hasznosságra” hivatkozva a román jelöltekre szavaznak, vagy nem mennek el szavazni, azzal nem mást, mint az AUR-t, vagy a PSD-t, vagy a PNL-t támogatják december 1-én. Mert azok a jelöltek, akik most vasárnap jól teljesítenek, saját pártjuk támogatottságát fogják fellendíteni a parlamenti választáson, ennek eredményeként a románok részvétele történelmi rekordot dönthet december 1-én. Ez nekünk, magyaroknak, nem jó. Ebben az országban minden egyes magyar emberre jut 20 román. Ha mi nem győzzük le saját közömbösségünket, a románok pedig nagy számban fognak részt venni a parlamenti választáson, az RMDSZ, azaz a magyarság parlamenti jelenléte megszűnhet” – hívja fel a figyelmet Antal Lóránt.
Az RMDSZ parlamentere így összegez: „November 24-én minden egyes Kelemen Hunorra leadott szavazat hasznos az erdélyi magyarok számára. Hasznos, mert a józan ész győzelmét segíti elő. Hasznos, mert a magyarok hangját erősíti. Hasznos, mert az RMDSZ parlamenti munkájának folytatását, a kormányzásba való visszatérést biztosítja. Bízzunk a józan eszünkben, hisz ez segített nekünk erőben megmaradni szülőföldünkön az elmúlt évszázadok alatt is. November 24-én szavazzunk Kelemen Hunorra. Hogy a magyaroknak legyen hangja. December 1-jén szavazzunk az RMDSZ-re. Hogy a magyaroknak legyen ereje.”
(X – fizetett hirdetés)
Készült az RMDSZ megbízásából, MFC-azonosító: 13240004.
Comandat de UDMR, cod MFC: 13240004.
Volt szovjet tagköztársaságokból származó külföldieknek román személyazonossági iratokat kiállító bűnszövetkezet tagjaira csaptak le kedden a hatóságok Botoșani megyében – közölte a román legfőbb ügyészség.
A közigazgatási és területi reformot a politikai pártok reformjának kell kísérnie – fogalmazta meg Radu Burnete gazdasági és társadalmi kérdésekben illetékes elnöki tanácsadó.
Az alkotmánybíróság arra készül, hogy fejenként 180 ezer lejes juttatást biztosítson annak a három alkotmánybírónak, akinek most jár le a kilenc éves mandátuma. Értesült a<a href="https://www.g4media.ro/surse-curtea-constitutionala-pregateste-indemnizatii-de-cate-180-000-de-lei-pentru-cei-trei-judecatori-care-isi-termina-mandatul-desi-guvernul-a-interzis-astfel-de-plati-in-sistemul
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).