Divatba jönnek a régi „butatelefonok”, új „életre kel” a legendás Nokia 3210-es készülék

•  Fotó: Pixabay

Fotó: Pixabay

Sárga, kék és fekete színekben fog megjelenni a sokak által kedvelt Nokia 3210-es telefon újragondolt változata.

Hírösszefoglaló

2024. május 11., 16:082024. május 11., 16:08

A magyar és a román sajtó is beszámolt arról, hogy kapható a „régi” időket idéző „butatelefon”, vagyis a Nokia 3210-es készülék újratervezett verziója. Romániában körülbelül 350 lejbe kerül – ami az okostelefonok árához képest aprópénznek számít.

Egyszerűsége és nosztalgiát ébresztő kinézete miatt várhatóan közkedvelt lesz a megközelítőleg két évtizeddel ezelőtt divatos készülék. 2023-ban például nagy népszerűségnek örvendett a Nokia 2660, a gyártók azt remélik, hogy a „butatelefonok” újra divatossá válnak.

Annál is inkább, mert a jelek szerint egyre többen vannak, akik aggódnak az okostelefonok és a digitális világ egyre nagyobb méreteket öltő dominanciája miatt. Amint a mandiner.hu részletezte, a májusban megjelenő készülék a Nokia 3210 negyed évszázados piacra kerülését ünneplő 3210 (2024)-es telefon. A mobilarena.hu részletes információkat osztott meg az új telefonról, amely csak formájában tér majd el a nemrégiben bemutatott Nokia 225 4G-től, a hardveren osztozkodnak. Viszont az új 3210-es ára 90 euróban lett meghatározva.

Az új Nokia 3210-ben 240 x 320 pixeles felbontású, 2,4 hüvelykes IPS LCD kijelző lesz.

A telefon agya az egy darab 1 GHz-es Arm Cortex-A7 magot használó Unsioc T107-es, 4G-s chip. Mellé 64 MB RAM jár, de a telefon kezelni fogja a microSD kártyákat 32 GB-os méretig.

A cserélhető akkumulátor 1450 mAh-s méretben várható, töltését USB 2.0-s Type-C csatlakozón lehet megoldani. A 3,5 mm-es port megléte kérdéses, de Bluetooth 5.0-n keresztül csatlakoztatható lesz fülhallgató. Az új Nokia 3210-en egy 2 megapixeles hátlapi kamera és egy LED villanó is várható, az apertúra f/2,8, videót pedig akár 720p-ben is rögzíthet majd a telefon az SD-kártyára.

A hátlapra ugyanaz a 2 MP-es kamera kerülhet, amit az új Nokia 200-as széria telefonjai is használnak.

Két SIM fér majd el a 3210 (2024)-ben, a nyomógombos készülék megjelenése pedig ebben a hónapban esedékes, de pontos dátum egyelőre nincsen. Sárga, kék és fekete színekben várható a telefon, hátlapján pedig a Nokia logó mellett már feltűnik a HMD felirat is.

korábban írtuk

Számos veszélyt rejt, ha túl korán adunk okostelefont a gyermekünk kezébe
Számos veszélyt rejt, ha túl korán adunk okostelefont a gyermekünk kezébe

Szerezd vissza a családodat! – Légy okosabb az okostelefonnál, vedd vissza az irányítást! címmel tartott előadást Pöltl Ákos családbiztonsági szakértő Kézdivásárhelyen.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 19., szombat

Zord időjárás nehezíti Varga Csaba K2-expedícióját

Lavinák és zord időjárás nehezítik Varga Csaba nagyváradi hegymászó K2-expedícióját – számolt be a legfrissebb fejleményekről Facebook-oldalán a Hazajáró.

Zord időjárás nehezíti Varga Csaba K2-expedícióját
2025. július 18., péntek

Jelblokkolóval próbálta megakadályozni a puskázást, eljárás indult az egyetemi tanár ellen

Mobilkommunikáció zavarására alkalmas jelblokkolót használt a vizsgákon Romániában a jászvásári állatorvosi egyetem egyik oktatója a puskázás megakadályozására, de kitudódott, és fegyelmi eljárás indult ellene.

Jelblokkolóval próbálta megakadályozni a puskázást, eljárás indult az egyetemi tanár ellen
2025. július 18., péntek

Balesetben meghalt Felix Baumgartner, aki ejtőernyős ugrás során elsőként lépte át a hangsebességet

Balesetben meghalt Felix Baumgartner csütörtökön, az 56 éves osztrák extrémsportoló motoros siklóernyőjével zuhant le a kelet-olaszországi Porto Sant'Elpidióban – erősítette meg az olasz tűzoltóság.

Balesetben meghalt Felix Baumgartner, aki ejtőernyős ugrás során elsőként lépte át a hangsebességet
2025. július 17., csütörtök

Sokan csak álmodnak annyi pénzről, amennyit egy indiai futár keres Romániában

A közösségi médiában terjedt el egy klip, amely szerint sokak számára csak álomnak beillő összegű havi jövedelemről számol be egy Romániában dolgozó indiai futár.

Sokan csak álmodnak annyi pénzről, amennyit egy indiai futár keres Romániában
2025. július 16., szerda

A nyári utazási időszakban román rendőrök Magyarországon, magyar rendőrök pedig a Partiumban teljesítenek szolgálatot

A balesetek megelőzése érdekében a nyári időszakban román rendőrök is részt vesznek a magyar közutak közlekedésrendészeti ellenőrzésében – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata szerdán a Police.hu oldalon.

A nyári utazási időszakban román rendőrök Magyarországon, magyar rendőrök pedig a Partiumban teljesítenek szolgálatot
2025. július 16., szerda

Öt nap fesztiválozás az elektronikus zene birodalmában - Kezdődik a bonchidai Electric Castle

Karszalagok kiváltva, applikáció letöltve, busz- és vonatjegyek megvásárolva – szerdán kezdetét vette az Electric Castle. A július 21-ig, vasárnapig tartó fesztivál idei kiadása is az elektronikus zene legismertebb előadóit hozza el Bonchidára.

Öt nap fesztiválozás az elektronikus zene birodalmában - Kezdődik a bonchidai Electric Castle
2025. július 15., kedd

Kultúrát visz a Beszterce-Naszód megyei szórványba az Ifjúsági Karaván

Hét napon át, július 20−26. között hét Beszterce-Naszód megyei településre látogat el az Ifjúsági Karaván, amelyet néhány évnyi szünet után idén ismét megszervez a besztercei MADISZ – mondta a Kolozsvári Rádiónak Zoltán-Sipos Tímea, a szervezet elnöke.

Kultúrát visz a Beszterce-Naszód megyei szórványba az Ifjúsági Karaván
2025. július 15., kedd

Nicușor Dan fapadossal vitte milánói kiruccanásra a kislányát

Fapados repülőjárattal utazott hétfő este Nicușor Dan államfő Milánóba a lányával, az egyik utas által a repülőgépről közzétett képek tanúsága szerint. Az elnök sajtóhírek szerint várhatóan szerdán tér vissza az országba.

Nicușor Dan fapadossal vitte milánói kiruccanásra a kislányát
2025. július 14., hétfő

Újabb kutatások: a feltámadásra utaló jelek fedezhetőek fel a torinói leplen

Pályi Gyula modenai professzor, az Olasz Nemzeti Tudományos Akadémia tagja a torinói lepel kutatásának újdonságairól számolt be – írta a Vatican News magyar nyelvű honlapja.

Újabb kutatások: a feltámadásra utaló jelek fedezhetőek fel a torinói leplen
2025. július 14., hétfő

Naponta 100 kilónyi kézzel írt levél érkezik Leó pápának

Az Olasz Posta (Poste Italiane) bejelentette, hogy több száz, a pápának címzett levél érkezik a fiumicinói válogatóközpontba. Megválasztása óta folyamatos ez az arány.

Naponta 100 kilónyi kézzel írt levél érkezik Leó pápának