A bánpataki tájkert három és fél hektáron terül el
Fotó: Facebook/I Giardini di Zoe
Több mint százezren látogatták meg egy év alatt a Hunyad megyei Bánpatakon kialakított Zoé kertjét. A labirintusokkal és szökőkutakkal övezett, Giardini di Zoe elnevezésű tájkertet egy olasz üzletember álmodta meg.
2024. június 26., 10:302024. június 26., 10:30
2024. június 26., 13:262024. június 26., 13:26
Giovanni Salvatelli ötlete közel húsz évre nyúlik vissza, a hat év ezelőtt a nagyközönség számára is megnyitott tájkertet pedig növekvő népszerűség övezi. „A tulajdonos szenvedélyét láthatjuk, aki üzleti ügyben jött Romániába, és szabadidejében alkotott kicsit a mintegy négy hektáron.
Giovanni Salvatelli úgy hozta létre a tájkertet mint egy kirakóst vagy festményt, és közben növényekkel, dísztárgyakkal festett” – idézte a G4 Media Ramona Morar adminisztrátort.
Fotó: Facebook/I Giardini di Zoe
A toszkán hangulatú, szemet gyönyörködtető rózsákkal teli létesítmény az ország minden részéből vonzza a turistákat, átlagban napi 800-1000, vasárnaponként vagy tulipánszezonban napi 2000 látogató is betér a bánpataki tájkertbe, amelyet tavaly több mint százezren megtekintettek.
Utóbbiak között vázák, szobrok, travertinból és vulkáni kőzetből készített szökőkutak, antikváriumokban vásárolt és felújított öntöttvas tárgyak szerepelnek.
Az Olaszországból hozott dísztárgyak növelik a kert varázsát
Fotó: Facebook/I Giardini di Zoe
Giovanni Salvatelli a kertet unokájáról, Zoéról nevezte el, de szerinte akár az ideális nő prototípusa is lehetne, hiszen itt megtalálható az egyensúly. A majdnem kész rész 3,5 hektáron terül el, és folyamatosan fejlesztik, a tulajdonos pedig másik unokája, Achille számára is kialakít egy területet,
A létesítmény az elkötelezettség, szeretet és befektetett munka révén Románia legszebb arisztokratikus kertjévé vált – olvasható a turisztikai látványosság honlapján.
Fotó: Facebook/I Giardini di Zoe
Idén virágvasárnap is táncmozdulatokkal idézik fel Jézus szenvedéstörténetét Csíksomlyón. Oláh-Bányay Iringó, a Csíksomlyói Passió Csoport szereplője, szervező a passiójátékok hagyományáról, az előadás köré épült közösségről beszélt a Krónikának.
Különleges története van a székelykáposztának, amely nem is az erdélyi népcsoport finom fogásaként volt egykor ismert. Az étel megszületéséhez a legendák szerint Petőfi Sándornak is van köze.
A Titanic katasztrófájának 113. évfordulójára elképesztő újdonsággal készült a National Geographic: április 12-én bemutatják a Titanic: Digitális újjászületés című dokumentumfilmet.
A magyar, valamint az európai és amerikai zenei örökség eklektikus dalait adja elő amerikai turné keretében a kolozsvári János Zsigmond Unitárius Kollégium Péterffy Gyula-kórusa. Ördög Ödön karvezető a felkészülésről, a repertoárról beszélt.
Hidat építene a Kotori-öböl fölé Montenegró, ezzel egy öt évtizedes elképzelés valósulna meg az Adria-parti országban.
Jövő év áprilisától minden belga állampolgárnak kötelező lesz az úgynevezett kibervédelmi jogosítvány megszerzése, ha továbbra is hozzá szeretnének férni az internethez – jelentette be a belga kiberbiztonsági központ (CBB).
A világ legjobb mészárosaival mérkőzött meg Bíró László marosvásárhelyi hentes, aki tagja volt a párizsi mészáros-vb-n Romániát képviselő csapatnak. Bíró László a francia fővárosban szervezett világversenyről, a mesterség kihívásairól mesélt a Krónikának.
Egy idős Buzău megyei nő évtizedeken keresztül ajtótámaszként használta a folyómederben talált követ, amelyről utólag kiderült, hogy a világ legnagyobb egybefüggő borostyánköve, az egymillió euró értékű darab most múzeumban látható.
Három évvel ezelőtt szinte a nulláról, az alapoktól kezdte újjáépíteni a Marosvásárhelyi Állatkertet Szánthó János igazgató. A nemzetközileg elismert szakember az elmúlt időszak kihívásairól, megvalósításairól, új tervekről beszélt a Krónikának.
A fejfedők, kalapok több évszázadnyi divatjainak történetéről hallgathatnak meg előadást az érdeklődők Kolozsváron a Györkös Mányi Albert Emlékházban.
szóljon hozzá!