Az Őrangyal-program rendszeres résztvevői, fogyatékkal élők és segítőik számára szerveznek ötnapos nyári együttlétet június 23. és 27. között Homoródfürdőn, ahová közel nyolcvan résztvevőt várnak – tudtuk meg a program koordinátorától, Demeter Zsuzsától.
2014. június 16., 15:582014. június 16., 15:58
Az idei, nyolcadik alkalommal tartandó tábor különlegessége, hogy külön altáborban huszonnégy fogyatékkal élő fiatal fog megismerkedni öt népi mesterség alapjaival. „A bútorfestés, fafaragás, agyagozás, gyöngyfűzés és nemezelés titkainak megismerése nemcsak a szabadidő hasznos eltöltésében, de sajátos, hagyományos ajándéktárgyak elkészítésében is segít. A mesterségek táborának két oktatója szintén fogyatékkal élő, így személyes példájukkal is tudják segíteni tanítványaikat” – mondta a szervező.
Az Őrangyal-program 2006 decemberében jött létre a Gyulafehérvári Caritas Fogyatékkal Élőket Támogató Szolgálata, a Hargita Megyei Ifjúsági Igazgatóság és a Szent Gellért Alapítvány együttműködéseként. A havi rendszerességgel szervezett programok révén fogyatékkal élő és egészséges gyermekek, fiatalok, felnőttek ismerkednek, barátkoznak.
A program célja a fogyatékkal élők társadalmi beilleszkedésének segítése, a közösség toleranciaszintjének emelése, közösségi élmény nyújtása, anyanyelvi kultúra kialakulásának segítése, illetve népi és vallási hagyományaink megtanítása. Az Őrangyal-program keretében Hargita és Kovászna megye tizenkét településén szerveznek rendszeresen különböző tematikájú foglalkozásokat.
Többéves hagyományt követve idén is a szejkefürdői majális keretében nyitja meg kapuit a Hargita megyei településen található borvízmúzeum.
A Sixtus-kápolnában két kályhát állítanak fel a pápaválasztás napjaira.
Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós 2025. május 29-én elindul a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére – jelentette be kedden a Facebookra feltöltött videójában Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos.
Hagyományteremtő szándékkal, első ízben szerveznek bor- és rózsafesztivált Nagyenyeden. A május 23. és 25. között tartandó fesztivál a Fehér megyei település turizmusát lendítené fel, a város nemrég megkapta a rózsák városa címet is.
Hiába a digitális világ térnyerése, 2024-ben az európai olvasók többsége továbbra is a klasszikus, kézbe fogható könyveket részesítette előnyben, amikor online vásárlásra került sor.
Pillanatok alatt összedobható ez a jamaicai ínyencség, amely főleg a fűszerezése miatt a megszokott eltérő ízkavalkádot nyújt fogyasztásakor.
Virágba borult hétvégén a mezőzáhi bazsarózsa-rezervátum. A Maros megyei vadvirágos védett terület közösségi oldalán közölte, az időjárás miatt a korábbi éveknél valamivel később nyíltak ki az első virágok, így idén húsvéttól várják a látogatókat.
Húsvétra hazalátogatott gyermekkora családi fészkébe az egyik magyarfenesi gólya, de nem volt része szívélyes fogadtatásban. A fészket épp birtokló magányos gólya nem engedte leszállni, sőt utána is csípett a hegyes, éles csőrével.
Ferenc pápa halála után 283 százalékkal nőtt a Konklávé című film megtekintéseinek száma a fizetős streaming platformokon – jelentette kedden a Variety című szaklap.
A katasztrófavédelmi felügyelőség a mobiltelefonos RO-Alert rendszerrel hívta fel a figyelmet, hogy a településre két egymást követő napon „ellátogatott” a medve.
szóljon hozzá!