A hétfői mínusz egyedik napon tartott négyórás Cipő-emlékkoncerttel veszi kezdetét a 21. Sziget Fesztivál zenei programja a budapesti Hajógyári-szigeten.
2013. augusztus 05., 18:242013. augusztus 05., 18:24
2013. augusztus 05., 18:252013. augusztus 05., 18:25
A Blur, a Nick Cave & The Bad Seeds, a Biffy Clyro, az Editors, Mika, a Franz Ferdinand, valamint a záróshow-t tartó David Guetta koncertje emelkedik ki a hétnapos rendezvény idei zenei programból. A rendezvény alatt, augusztus 5. és 12. között több mint húsz színpadon csaknem háromszáz – ebből 150 külföldi – előadó lép fel az óbudai Hajógyári-szigeten. Hétfő este 7 órától az idén márciusban elhunyt népszerű dalszerző-énekes, Bódi László Cipő emlékére rendeznek koncertet. Az esten Cipő zenekara, a Republic, valamint a magyar könnyűzene élvonalának 25 ismert képviselője játszik az énekes dalaiból. A tervek szerint fellép Koncz Zsuzsa, a Compact Disco, Charlie, Keresztes Ildikó, Fenyő Miklós, az Omega, Bródy János, Halász Judit, Müller Péter Sziámi, Nagy Feró, Tolcsvay László, ByeAlex, Mahó Andrea, Balázsovits Edit, a Pál Utcai Fiúk, a United, a Bikini, a Hooligans, a Magna Cum Laude, az Első Emelet, Gerendás Péter és Jávori Fegya és a Nemadomfel.
Hangsúlyos a magyar zene
A fesztivál mai nulladik napján is a magyar zenéé a főszerep, két kiemelt esemény lesz: Quimby Csodaországban címmel 16 órától a Quimby együttes és barátai szórakoztatják a közönséget 12 órán át zenei, cirkuszi, látványszínházi, irodalmi, táncházi és filmes produkciókkal. A 22 éves Quimby 20 óra 30 perckor ad koncertet a nagyszínpadon, a nap folyamán fellép mások mellett a Firewater, Ripoff Raskolnikov, az Urban Voodoo Machine és Big John Whitfield a Vienna Soul Societyvel. Szintén a nulladik napon ad 40. születésnapi koncertet a magyar népzene egyik legfontosabb tolmácsolója, a Muzsikás együttes, amelynek műsorában vendégként például Alexander Bălănescu hegedűvirtuóz, a Woven Hand, az alternatív country amerikai nagymestere vagy Jandó Jenő zongoraművész is fellép.
Monumentális díszletek
Kiállítások, cirkuszszínház és művészeti workshopok is várják az érdeklődőket az idei fesztiválon. Az idei rendezvényre is kitelepülnek egyes kiállítóhelyek, és különböző programokkal szórakoztatják a látogatókat a múzeumi negyedben. Az Aquincumi Múzeum antik szörnyekkel és mitológiai élőképekkel, az Iparművészeti Múzeum kreatív foglalkozásokkal, a Petőfi Irodalmi Múzeum versírással és kvízjátékokkal várja az érdeklődőket. A Közlekedési Múzeum sátránál a józanok is átélhetik az alkohol okozta hatásokat egy speciális szemüveg segítségével, a Kresz Géza Mentőmúzeumban az elsősegélynyújtás szabályaival ismerkedhetnek meg a látogatók. A rendezvény programjait színesíti a holland Le Cirque du Platzak cirkuszszínház műsora, a zenészekből és artistákból álló csapat előadásában extrém karakterek próbálnak megszökni a szürke valóságból.
A tavaly Európa legjobb fesztiváljának megválasztott Sziget egyébként minden eddiginél pompásabb látványvilággal várja az érdeklődőket, valóságos installációk biztosítják a meglepő látványvilágot egyes helyszíneken. A nagyszínpad mögött áll a Huszár András és Mechle Balázs által tervezett Tojás, amely a fesztiválozók rekreációját szolgálja: a 6 méter magas és 5 méter átmérőjű építmény 15-20 pihenni vágyót képes egyszerre befogadni. Szintén a buliban megfáradtak számára nyújt enyhülést a Pozsár Péter tervei alapján készült a Tornádó, amely 40 fúvókán keresztül hűsíti vízpárával a felforrósodott testeket. A fesztivál idejére egy 65 méter magas óriáskereket is a Hajógyári-szigetre költöztettek, amely Európa legnagyobb mobil óriáskereke.
Többéves hagyományt követve idén is a szejkefürdői majális keretében nyitja meg kapuit a Hargita megyei településen található borvízmúzeum.
A Sixtus-kápolnában két kályhát állítanak fel a pápaválasztás napjaira.
Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós 2025. május 29-én elindul a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére – jelentette be kedden a Facebookra feltöltött videójában Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos.
Hagyományteremtő szándékkal, első ízben szerveznek bor- és rózsafesztivált Nagyenyeden. A május 23. és 25. között tartandó fesztivál a Fehér megyei település turizmusát lendítené fel, a város nemrég megkapta a rózsák városa címet is.
Hiába a digitális világ térnyerése, 2024-ben az európai olvasók többsége továbbra is a klasszikus, kézbe fogható könyveket részesítette előnyben, amikor online vásárlásra került sor.
Pillanatok alatt összedobható ez a jamaicai ínyencség, amely főleg a fűszerezése miatt a megszokott eltérő ízkavalkádot nyújt fogyasztásakor.
Virágba borult hétvégén a mezőzáhi bazsarózsa-rezervátum. A Maros megyei vadvirágos védett terület közösségi oldalán közölte, az időjárás miatt a korábbi éveknél valamivel később nyíltak ki az első virágok, így idén húsvéttól várják a látogatókat.
Húsvétra hazalátogatott gyermekkora családi fészkébe az egyik magyarfenesi gólya, de nem volt része szívélyes fogadtatásban. A fészket épp birtokló magányos gólya nem engedte leszállni, sőt utána is csípett a hegyes, éles csőrével.
Ferenc pápa halála után 283 százalékkal nőtt a Konklávé című film megtekintéseinek száma a fizetős streaming platformokon – jelentette kedden a Variety című szaklap.
A katasztrófavédelmi felügyelőség a mobiltelefonos RO-Alert rendszerrel hívta fel a figyelmet, hogy a településre két egymást követő napon „ellátogatott” a medve.
szóljon hozzá!