Ezer adás készült, és csaknem 500 vendég szerepelt az Önök kérték! című szórakoztató kívánságműsorban, amelynek húszéves születésnapi adását kedden láthatták a nézők a Duna csatornán – közölte az MTI.
2017. április 18., 21:222017. április 18., 21:22
Bényi Ildikó műsorvezető az Önök kérték! háziasszonyaként 1997 óta teljesíti a nézők kívánságait, két éve dolgozott már bemondónőként a televízióban, amikor megkapta a felkérést az újrainduló műsor vezetésére. Akkor már tíz éve szünetelt a kívánságműsor, de folyamatosan érkeztek a levelek kérésekkel, ezért is döntöttek úgy a szerkesztők, hogy újraindítják.
A műsor háziasszonya a különkiadások közül kiemelte a Bajnokaink kedvencei című adást, amely a Hajógyári-szigeten közvetlenül a Sydney-ből érkezett olimpiai Aranygép leszállása után készült 2000-ben. „Nekem is nagy élmény volt, hogy kiszabadultunk a stúdióból, és nagyon jó volt ebben a fergeteges hangulatban az olimpikonokkal együtt ünnepelni” – fejtette ki a műsorvezető. Megemlítette a 2002-ben készült Latabártól Szeszélyes évszakokig című adást is, amely az Önök kérték! eddigi legnézettebb különkiadása volt majdnem egymillió nézővel.
Bényi Ildikó elmondta, Kovács Kati énekes volt a műsor első meghívott vendége, de számos ismert művész és előadó megfordult a műsorban az elmúlt húsz év alatt. A műsorvezető kiemelte még Payer Öcsit, Bangó Margitot, Bodrogi Gyulát, Balázs Fecót, Harangozó Terit, Korda Györgyöt, de Hegedűs D. Géza vagy Szilágyi Tibor is többször volt vendége a műsornak. „Igyekszem mindent elkövetni, hogy a 3-4 perces beszélgetés alatt megnyíljon a meghívott vendég, és jól érezze magát nálunk, mert mi értük vagyunk, és nem fordítva” – magyarázta a műsorvezető.
A nézők három fórumon: e-mailen, hagyományos postai úton és a Facebookon keresztül küldhetik el kívánságaikat. „A levelek feldolgozását az egyik kolléganőnk végzi, majd a kérések listáját továbbítja a műsor felelős szerkesztőjének és a szerkesztőnek, végül ebből választjuk ki az adásba kerülő kívánságokat. A kezdetektől az a szerkesztési elvünk, hogy egy-egy adásban mindenféle műfaj szerepeljen: operett, nóta, sláger, vers, komolyzene, kabaréjelenet vagy musical” – mondta el Bényi Ildikó.
Rubik Ernő Kossuth- és állami díjas építészmérnök, feltaláló 80. születésnapja, illetve világhírű találmánya, a Rubik-kocka megalkotásának 50. évfordulója alkalmából egésznapos programsorozatot rendez szombaton a Liszt Intézet bukaresti központja.
Még egy hétig, november 26-ig lehet jelentkezni a zenészeknek, előadóknak A Dal 2025 műsorába. A nemzeti dalválasztó új évadába műfaji megkötések nélkül lehet pályázni új magyar dalokkal az adal.hu oldalon.
Közel kétszáz éves hagyomány tartja magát még mindig az Arad megyei Nagylakon. Az evangélikus templom tornyában minden negyedórában megfújják a kürtöt, az ősi módon jelezve a pontos időt. Néhány évtizednyi szünet vezették be ismét ezt a szokást.
Kétszer annyiba kerül a szilveszteri csomag, mint a karácsonyi a Prahova-völgyi és brassópojánai szállodákban és panziókban. A Pro Tv utánajárt, hogy mi az oka ezeknek az óriási áraknak és ennek az óriási árkülönbségnek.
A hangszerkészítéshez nem elég csak jó asztalosnak lenni, faragási, festési, hangtechnikusi tudás is szükséges – vallja Csibi István. A marosvásárhelyi hangszerkészítő mestersége rejtelmeit osztotta meg a Krónikával.
Új dallal jelentkezett a héten a gyergyószentmiklósi NÉKED zenekar, amelynek egy szintén friss szerzeménye a Legszebb Erdélyi Magyar Dal pályázaton is elnyerte a zsűri tetszését. Fodor László frontember a két zeneműről, a banda első egy évéről beszélt.
Országszerte vetítik a mozikban a Via Transilvanica történetéről szóló dokumentumfilmet, amelyben a 9 főszereplő határaikat feszegetve 25 nap alatt futja le az 1400 kilométeres távot.
Az idei év utolsó hagyományőrző alkotóműhelyének ad otthont pénteken a torockói Duna-ház, ahol a résztvevők a tervek szerint a jövő évben is megismerhetik és gyakorolhatják a torockói hímzés alapjait és fortélyait.
Elvitték csütörtökön este a közel 10 millió eurós főnyereményt a hatos lottón – közölte a Román Lottótársaság.
A Guinness Rekordok Könyvének bizottsága hivatalosan is elismerte Thurzó Zoltán rekorddöntését a fél perc alatt leggyorsabban leütött billentyűjátékot illetően, így a nagyváradi zongoraművész immár négyszeres világrekordernek mondhatja magát.