Határon túli diákok is népszerűsíthetik természeti értékeiket a nyíregyházi honismereti akadémián

A diákok bemutathatják a védetté vagy fokozottan védetté nyilvánított természeti területeket is •  Fotó: Veres Réka

A diákok bemutathatják a védetté vagy fokozottan védetté nyilvánított természeti területeket is

Fotó: Veres Réka

Határon túli diákok jelentkezését is várják a magyarországi Honismereti Szövetség Látható csodák című, 7–12. osztályosok számára meghirdetett pályázatára.

Krónika

2024. április 08., 15:592024. április 08., 15:59

A természeti értékek szülő- és lakóhelyemen témában készített pályamű beadásával május 3-ig lehet díjmentesen nevezni egyénileg, illetve 2-3 fős csapatokban. A pályázatot a 28. Országos Ifjúsági Honismereti Akadémia tartalmi és szervezési előkészítéseként hirdették meg.

Az augusztus 5. és 9. között, Nyíregyházán rendezendő akadémia és tábor résztvevői bemutathatják a kutatási területükről szóló kiselőadást.

A szervezők fő témakörökként ajánlják a földtani és felszínalaktani, víztani, növénytani, illetve állattani értékeket, kiegészítésként javasolják a védetté vagy fokozottan védetté nyilvánított természeti területek bemutatását, túraútvonal tervezését.

A pályázat anyagát a palyazat@honismeret.hu e-mail-címre küldhetik el a diákok vagy csapatok feltüntetve városukat, iskolájuk nevét, évfolyamukat, elérhetőségüket, felkészítőjük nevét és e-mail-címét.

A legjobb pályázatokat a megyei honismereti egyesületek, illetve a Honismereti Szövetség jutalomban részesíti. A legkiválóbb munkákat a diákok bemutathatják az akadémián, illetve a legjobb alkotások szerzői és felkészítő tanáraik meghívást kapnak a táborba, amelyen ingyenesen részt vehetnek. A legjobb pályaművek ugyanakkor megjelennek a Honismeret című folyóiratban.

A jelentkezéshez szükséges további információk itt elérhetők.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 22., vasárnap

Valóságshow nyújt bemutatkozási, alkotási lehetőséget erdélyi zenészeknek

A versengés helyett az alkotásra, zenei önmegvalósításra és kibontakozásra összpontosít a nemrég elindult, A dal összeköt című valóságműsor. Erdély első zenés valóságshow-járól Dobai Csaba ötletgazda, hangmérnök beszélt a Krónikának.

Valóságshow nyújt bemutatkozási, alkotási lehetőséget erdélyi zenészeknek
2025. június 20., péntek

Nálunk banális gyógyszer, de vannak országok, ahol bajba kerülhetünk miatta

Aszpirin, orrcsepp, allergia elleni tabletták, fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, hasmenés elleni készítmény – csak néhány azon gyógyszerek közül, amelyek nagyon kevés csomagból hiányoznak, ha nyaralni indul a család. De nem árt résen lenni.

Nálunk banális gyógyszer, de vannak országok, ahol bajba kerülhetünk miatta
2025. június 20., péntek

Mamutfenyőre bukkantak egy bánsági erdőben (Videó)

A Romsilva erdőgazdálkodási vállalat lenyűgöző felfedezésről számolt be a napokban: egy Észak-Amerikában őshonos mamutfenyő (Sequoia) nőtt és fejlődött ki teljesen egyedül, természetes környezetben a Szemenik–Krassói-szurdok Nemzeti Park területén.

Mamutfenyőre bukkantak egy bánsági erdőben (Videó)
2025. június 20., péntek

Történelmi koncerttel is készül az idei Egyfeszt Gyergyószentmiklóson

A Tisztelgés – Illés 60 című est lesz a gyergyószentmiklósi Egyfeszt Összművészeti Fesztivál idei kiadásának egyik kiemelkedő produkciója, amely a szervezők szerint kultúrtörténeti jelentőséggel bír.

Történelmi koncerttel is készül az idei Egyfeszt Gyergyószentmiklóson
2025. június 18., szerda

Dzsessz- és borszerelmeseket várnak a hétvégén Szatmárnémetibe

Zenei különlegességek és változatos borkínálat várja a szatmáriakat és mindazokat, akik ellátogatnak a hétvégén a Samfest Jazz&Wine rendezvényre.

Dzsessz- és borszerelmeseket várnak a hétvégén Szatmárnémetibe
2025. június 18., szerda

Al Pacino filmszínészt fogadta magánkihallgatáson XIV. Leó pápa

Látogatást tett a Vatikánban Al Pacino hollywoodi színész, akit XIV. Leó pápa fogadott.

Al Pacino filmszínészt fogadta magánkihallgatáson XIV. Leó pápa
2025. június 17., kedd

Ép testben: életmódváltásra ösztönöz a székelyföldi kezdeményezés

Immár ötödik éve működik Sepsiszentgyörgyön egy különleges életmódprogram, amely a mozgáshiányos életvitel és a helytelen táplálkozás csapdáiból próbálja kivezetni a résztvevőket.

Ép testben: életmódváltásra ösztönöz a székelyföldi kezdeményezés
2025. június 17., kedd

Népviseletekbe öltözött élettörténetek – Dávid Botond fotográfus a Geofolk nemzetközi viseletfotó-projektről

Uruguaytól Norvégiáig a világ különböző részein élő közösségek népviseletét örökíti meg fényképeken a székelyudvarhelyi Dávid Botond. A fotográfus a népviseletfotók mögött rejlő történetekről, a Geofolk folytatásáról beszélt a Krónikának.

Népviseletekbe öltözött élettörténetek – Dávid Botond fotográfus a Geofolk nemzetközi viseletfotó-projektről
2025. június 15., vasárnap

„Puskást mindenki ismeri, a pápa is” – a magyar cigány válogatott Rómában

XIV. Leó pápa szentévi audienciáján részt vettek szombaton a Magyar Cigány Labdarúgó Válogatott tagjai is menedzserükkel, Mezei Istvánnal.

„Puskást mindenki ismeri, a pápa is” – a magyar cigány válogatott Rómában
2025. június 14., szombat

Több mint 130-szor adott már vért Szeben megye legkitartóbb donora

Egy nagyszebeni férfi, Petru Fehervari 136-szoros véradóként jelenleg a legaktívabb donor Szeben megyében. Több mint két és fél évtizedes elkötelezettségével mintegy 54 liter vért adott – csendes példát mutatva a segítségnyújtás erejéről.

Több mint 130-szor adott már vért Szeben megye legkitartóbb donora